Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

Peki voltajı düşürürken overclock yapmalı mıyım, yapabilir miyim yada memory clock, core clock değerlerini düşürsem daha mı iyi olur acaba? Fan profili oluşturdum.
Overclock yapmayın. Yoksa voltaj yetersiz kalacaktır. Core ve memory değerini düşürmeniz FPS kaybına sebep olur ancak daha fazla voltaj düşürebilirsiniz ve daha az güç çeker kart.
Eki Görüntüle 404056Eki Görüntüle 404057
Oyunu olabildiğince en ultraya çektim. RX 570 4GB'a göre. Sizce normal değerler mi FPS açısından?
Darboğaz var dediğiniz gibi. İşlemci değişmeden zor düzelir gibi. Darboğazı giderecek kadar yüksek ayarlara çekerseniz bu sefer de ekran kartı sebebiyle daha düşük FPS değerlerini göreceksiniz.

Bazı arkadaşlar RAM'den de darboğaz var diyor ama emin olamadım.

Selam dostum RX580 Armor modelli ekran kartı alacağım ancak ne overclock bilgim var ne de undervolt pek anlamıyorum yani undervolt yapmam için adım adım bir liste oluşturabilir misin sorun olmaz ise? Veya güvendiğin bir kaynak atarsan oradan bakarak yaparım. Teşekkür ediyorum bizimle bilgilerini paylaştığın için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…