Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

@ibyksari AMD Memory Tweak aracını kullanabilirsin tamamen kontrol için. Neden kaynaklı fikrim yok. Marka kısıtlaması olabilir.

Selamlar. RX590 Nitro+ kullanıyorum. 75-76 dereceye çıkıyor oyun esnasında. Stabiliteyi bozmadan nasıl bir oynama yapabilirim? Hedefim sıcaklığı düşürmek ve belki bir miktar güç tüketimini azaltmak ama öncelik sıcaklık. Şu anki varsayılan değerleri ekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@kemal2017 ve @thelegendy son 5 kademeye 1150'den daha düşük değerler girin. Yavaş yavaş düşürmek isterseniz -25mV, hızlı ilerlemek isterseniz -50mV kullanabilirsiniz. Aslında her kademe -6.25mV'a denk geliyor ancak Radeon üzerinden bu tarz küsuratlı sayı girilemiyor. Başlangıç için 1050mV iyi bir değer. Eğer crash verirse arttırırsınız, vermezse daha da düşürebilirsiniz.

Güç tüketimini bilemiyorum ama görsellerde olan değerleri giriyorum sıcaklıkta bir fark olmuyor. Fan da ara gazı verir gibi yükselip düşüyor. Videolu anlatım hazırlaman mümkünse adım adım yapmak daha iyi olur benim için.

Hocam frekansı otomatikten alıp son 5 durumu 1050'ye getirdim. Teste başlayınca fan sesi ve kart sıcaklığı düşecek, FPS ve performanstan bir kaybımız olmayacak ve donanımsal problem yaşamayacağız, değil mi?

@kemal2017 Çekirdek frekansı düşmediğine göre performans kaybı yaşamayacaksın.

@kemal2017 Çekirdek frekansı düşmediğine göre performans kaybı yaşamayacaksın.
Watt normal mi hocam? Çekirdek ve MHz ezbere gelmez değil mi defaultta? O.C moda almayınca kartın hızları aynen yazanlar. Bir de nasıl olur da bu kadar etki edebilir? Isıdan ve gürültüden durulmuyordu. Fabrikadaki mühendis ne iş yapar ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…