Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

Benim merak ettiğim gücü düşürerek nasıl performans artıyor?

Eğer sıcaklık 70-75'i geçmiyorsa böyle bir uygulamaya gerek varmı?
Sesi sizi rahatsiz ediyorsa neden olmasin. Yapabiliceginiz kolay bir sey. Yapmakta ya da yapmamakta sorun yok dostum.
Benim merak ettiğim gücü düşürerek nasıl performans artıyor?
Fabrikadan fazla voltaj verilerek cikartiliyor diye biliyorum. O yuzden biz de bunu rahatca dusurebiliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oranları nasıl yapmalıyım onu bilemedim.

RX 580 Pulse 4 GB ekran kartım var. Yük altında 5 dk içerisinde %70 fan hızı olmasına rağmen bilgisayar kapanıyordu. Afterburner'dan Core voltage -80 MV çektim. Şu an tam güçte %40 fan hızı, 70C sıcaklık ve 120W tüketiyor. Teşekkürler

Tamam da bir fark olur mu?
Evet fark olur. Daha serin sicakliklarda calismasini umit ediyoruz. Bazi kisilerde 20 derece dusuyor, bazilarinda da 5 derece dusuyor, bazilarinda hic dusmuyor. Karar senin istersen yapabilirsin ve ekran kartin daha serin calisabilir.

Evet fark olur. Daha serin sicakliklarda calismasini umit ediyoruz. Bazi kisilerde 20 derece dusuyor,bazilarinda da 5 derece dusuyor, bazilarinda hic dusmuyor. Karar senin istersen yapabilirsin, ve ekran kartin daha serin calisabilir.
Peki diyelim 70 derecede çalışıyor 100FPS alıyorum, bu ayarları yaptıktan sonra sıcaklık düşüyor da FPS düşer mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…