Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

@Y.Burak Şahin Power limiti fuller misin? Kart gerçek frekansına ulaşamıyor. 145W TDP limiti uygulanmış VBIOS tarafından, normalde 185W olmalı. Ayrıca Afterburner üzerinden voltaj takibini açıp izlemeden GPU voltajını etkin hale getirir misin? Oyun sırasındaki voltaj 1150 falansa farklı bir problem var demektir.

Hocam ben bu programı kaldırmıştım ama yine kurduğumda çakıştı veya hep çakışıyordu. Mv burda daha yüksek gösteriyor.

@Y.Burak Şahin Voltaj ayarları nedense çalışmıyor. Frekans düzelmiş. Fanlar da full hızda çalışıyor. Açıkçası neden işe yaramadığı hakkında fikrim yok. 1020mV'u deneme amacıyla mı girdin?

Sanırım yanlışlıkla çözdüm mevzuyu Durum 3'ü 1020 mV yaptım ve güç ayarlamayı da devre dışı bıraktım, her şey düzeldi. İlgilendiğiniz için çok teşekkürler.

Şaşırtıcı. İlgisi olmaması gerekiyor bununla Neyse, adına sevindim. Stabil olup olmadığını test etmeni öneririm ayrıca. Güç ayarlama olarak kastettiğin power limit mi?

Evet kastettiğim power limit. OCCT ile stabilite testi yapıyorum hata vermiyor ama şöyle bir sorun var kart 80 dereceden otamatik olarak MHZ düşürmeye başlıyor. Frekans düşmeden yaklaşık 2 dakika stabilite testi yapılıyor. Başka stabilite testi yapabileceğim program var mı?

@Y.Burak Şahin 2 dakikada hata vermiyorsa sıkıntı yok. Şimdilik en etkili program OCCT.

@DeWitt Bu konudan bana bildirim gelmiyor sanırım. Konu linkini atar mısın? Eski mesajlarda göremedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…