Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

@DeWitt Stok halde mi? Eğer stok haldeyse gayet iyi, undervoltlu halindeyse fena sayılmaz.

Merhaba @Tolga Samet GPU Voltajı bende Afterburner'da çıkmıyor. Acaba kastettiğin voltaj hangisi?

Bende MSI Armor var 8 GB. Afterburner'dan Core voltage kismini -106mV yaptim ve cok memnunum, bir sikinti cikmaz degil mi -106mV'tan?
@Tolga Samet

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
@XanthiN Afterburner üzerinden voltaj takibini etkinleştir. İzleme bölümünde en alt kısımda yer alacaktır "GPU Voltajı" seçeneği. Oradan aktifleştirebilirsin. Kastettiğim GPU voltajı, iki değer de yakındır zaten birbirine. Alttakini dikkate alabilirsin.

@Silinen üye -106mV gayet iyi bir değer. Memnun kalmana sevindim.

@DeWitt Fotoğraflar mısın hatayı? Stok halde 76 derece gayet iyi bir değer.

Son düzenleme:

Şu an şöyle bir şey yaptım. Test edeceğim. Ama şu yeşil çizgi için bir şey demediniz.

@DeWitt Yeşil çizgi tam olarak nasıl oluşuyor? Detay verir misin? Fotoğraflarsan daha iyi olur. Ayrıca voltaj ayarlarında oynama yapmamışsın. 1050mV ile denemeye başla istersen.

@DeWitt Yeşil çizgi tam olarak nasıl oluşuyor? Detay verir misin? Fotoğraflarsan daha iyi olur. Ayrıca voltaj ayarlarında oynama yapmamışsın. 1050mV ile denemeye başla istersen.
Ekran görüntüsü aldım ama görünmemiş. Sağ üstte gördüm bugün, ince alt alta bir kaç çizgi belirip yok oldu. Pardon 1150 girili bende. 1050 yapıp deneyeceğim.

@Altarein RX 400/500 serilerinde genel olarak aynı, konudan yararlanabilirsiniz. Hatta tüm GPU'larda mantık benzer. Minimum voltajla maksimum performans hedeflenir. CPU'larda da durum aynı. Özellikle RX serisinde güç tüketimini ciddi şekilde azaltıyor. Sıcaklık problemi olsun ya da olmasın yapılmasını öneririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…