Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

@Tolga Samet Hocam Undervolt sonrası güzel bir şekilde sıcaklığım düşüyor. Fakat kapatıp açtığım zaman ayarlar sıfırlanmaz ise çok fazla donuyor oyun. Bu durumda bende ayarları sıfırlayıp, kapatıp açıyorum. Bilgisayar açılınca ayarları yapıp öyle oynuyorum. Kapatırken de sıfırlayıp öyle kapatıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

@BazzerBiller %7'lik bir performans artışı, hiç fena değil. Hele ki bunu gücü düşürerek elde ettin. Sadece Apex'de çıkıyorsa farklı bir nedeni de olabilir. En iyisi core clock üzerinde farklılık yapmadan devam et veya sürekli değişirim diyorsan dediğin gibi kalabilir ayarlar.

@alperkrt17 İlk kez duydum böyle bir şey. Hangi sürücü kurulu? Oyunlar donuyordan kastın FPS sıkıntısı mı? Ekran kartı kullanımı mı yükselmiyor?

Bilgisayarı açınca Undervoltu aktif ediyorum, kapatırken Undervolt kapatıp gücü kesiyorum. Böyle yapınca FPS sıkıntısı olmuyor.

@alperkrt17 Temiz kurulum yapar mısın? Arka planda MSI Afterburner tarzı programlar çalışıyor mu?

@Tolga Samet Afterburner'da fan kontrolü ayarlarım var. Temiz kurulum yaptım aynı. En mantıklısı dediğim yöntem, zahmetli ama olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. MSI Armor RX580 8 GB OC ekran kartı kullanmaktayım ve AMD adrenalin üzerinden sizin değerlerinizle aynı değerleri yaptım hocam fakat LOL gibi oyunlarda sıkıntı yapmazken R6 ve alien ısalation oyununda donup hata verdi, bu konular hakkında bilgim yok. Yorumlarınızı okuyarak edinmeye çalıştım ama genel olarak sıcaklıktan ve dolayısıyla sıcaklığın getirdiği fan sesinden rahatsızım. Bana yardım eder misiniz, nasıl bir ayar yapmalıyım? @Tolga Samet

@khlestov Sana tüm ayarlarımı atacağım. Fakat MSI Afterburner indirmen gerekli. Raedon ayarlarından özgür şekilde ayarlayamıyorsun.Her şeyi aynısı yap fakat frekansına ellemeden sadece voltajını benim ki gibi yapacaksın. Değiştirmeyeceğin değerler şunlar. Voltaj 1 Voltaj 2 Voltaj 3. Voltaj 1 zaten değişmez. Yani 1112 dahil hepsini 1056 yapacaksın. MSI Afterburner fan ayarlarımıda bırakıyorum sorunun olursa yazarsın yardım ederim. Ayarlardan sonra bir Screenshot gönder doğru yapıp yapmadığına bakabileyim.

İlginiz için çok teşekkür ederim MSI Afterburner sistemimde mevcut beklemedeyim

Nitro+ 8 GB modeli için yapan var mı? Değerleri ne verdi? Hiç anlamıyorum bu işlerden o yüzden kopyalayacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…