Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

@Pershaus Undervoltu uygulayabilirsin. Aldığın hata Wattman hatası olabilir. Normal olduğunu sanmıyorum garantisi var ise gönderebilirsin. Bu işlem zararlı değildir. Ama voltajı düşürmek yerine yükseltirsen ekran kartında hasar oluşabilir. Bu olay zarardan çok fayda getirir sıcaklık değerlerin düşer güç tüketimi azalır. MSI Afterburner üzerinde voltaj değiştirdim diye bir korkun var ise MSI Afterburner üzerinden yenileme butonuna basarak ayarlarını fabrika ayarlarına getirebilirsin.

@khlestov Zaman kazanmak için 1025mV dene muhtemelen hatayı alacaksındır. Alırsan 1031mV dene.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam merhaba, senin ayarlarda fan ayarı yapmamışsın. Ben de mi fan ayarı yapmayıp akustik sınırı 918'e çekeyim ve sıfır RPM açayım?

Edit: Tamamdır, msi ile yapılmış, görmedim.

@alperkrt17 Hocam çok teşekkürler, 1025'den başladım. 1025'de 7. sahnede crash yedim, 1031 verdim ve 1031 de hiçbir sıkıntı yaşamadım, bu değerleri aldım. Burada bırakmalıyım sanırsam. Sıcaklık testler sırasında 53 derecenin üstüne çıkmadı.

@TheDobrevic Müthiş değerler. Şimdi ağır bir oyuna gir ve 30 dakika oyna oyunda tearing (yırtılma) olursa 6mV daha yükselt. Tearing hakkında göz aşinası olman için bir video atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Sapphire RX 590 Nitro+ SE kullanıyorum. Az önce Memory clock 2200, Core clock 1560 ve Core voltage -100 ile crash yedim. Nasıl kullanmamı önerirsiniz ve ilk önce hangisini yükseltmeye başlayayım?

Sağ olun. Aldigim hata WattMan hatasiydi. Peki nasıl düzeltebilirim? Undervolt ise yarar mı veya yapmam gerekiyor mu?

@Alp Demir Core Voltage yazan kısımdan voltaj düşürebilirsiniz. Kullandığınız program fark etmez, ben her ayara hakim olma amacıyla AMD Memory Tweak kullanıyorum. -100 olmadıysa -75 ile deneyin. Eğer problem çıkmazsa 6mV düşürün. Problem çıkarsa -50 ile deneyin. Bu şekilde optimum noktayı yakalayacaksınız.

Hocam son durum böyle, düşürmeye devam etmeli miyim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…