Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

MSI RX580 Armor 8 GB OC Edition ekran kartına sahip arkadaşlara yardımcı olması adına yazıyorum. Kartım boşta çalışırken Zero RPM özelliği yüzünden 55° olunca fanlarını çalıştırıp 55°den düşünce kapatıyordu. Yük altına çalışırken ise 70-76° aralığında ve fanları %70'in üstünde çalışıyordu. Kasam hem çok ısınıyordu hem fazla ses çıkartıyordu. Radeon Software üzerinden GPU voltajını 100mV düşürüp fan ayarlarını'da manuel yapınca kartım boşta 44-48° aralığında yük altında ise 63-69° aralığında çalışmaya başladı. Kasadan gelen ses ve kasanın sıcaklığı'da düştü. Radeon ayarlarımı ekliyorum umarım işinize yarar.

Öncelikle merhabalar. Kartımı imzamdaki ayarlarla [1340MHz/1019mV, 7760MHz (4x1940MHz)] kullanıyorum ve 0 hata tam stabil çalışmakta. Ancak GPU belleklerine biraz daha overclock yapmak istediğimde HWiNFO üzerinde memory error alıyorum. Bu hatalar 1950MHz denediğimde 4 saatlik Destiny 2 oynayışımda yalnızca bir tane, 2000MHz'e denediğimde ise 30'dklık Valorant maçında bir tane bir saat kadar Battlefield oynadığımda ise 3-4 civarına çıkmakta. Sizce bu birkaç tane hatayı görmezden gelmeli miyim? @Tolga Samet

Oyunlarda garip hatalarla karşılaşmıyorsanız (grafik yırtılmaları, anormallikler vs) problem yok.

@Tolga Samet

ASUS Dual 4 GB stok ayarlar böyle. Afterburner'dan yapma şansım var mı?

Bellekler maalesef ki Elpida çıktı. GPU-Z'de Elpida görünce üzülmedim değil

Son düzenleme:
Minimum akustik sınır nedir? Konuyu biraz inceledim ama bulamadım. Bu ayarı sona çekmemiz neden gerekli?

Evet bugün ben de denk geldim okudum ama anlamadım tam olarak ne denmek istediğini.

Selamlar RX580 Armor PC versiyon var elimde sayfa 12'de dediğinizi yaptım - 100 şu an değerler herhangi bir sıkıntı olur mu veya yapmam gereken başka bir şey var mı?

Stabil çalışıyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz. MSI Afterburner önermesem de kullanılabilir bu iş için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…