Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

SK Hynix yazdığını görebiliyorum. Samsung belleklerin gecikmesi daha düşük olur. Çalışmasında bir problem yoksa kullanmaya devam edebilirsin, performansın da bir tık yüksek olur ancak farklı bir VBIOS, istersen orijinalini yükleyip bellek gecikmelerini düşürebilirsin tek tıkla.

Orijinal olanı sizin attığınız mı?

Çok teşekkür ederim dostum Hynix bellek için olan BIOS'u kurdum ve şu anda 0 hata gösteriyor GPU Z programında Hynix olarak gözükmeye başladı bellekler demek ASUS'un sitesindeki BIOS hatalıymış. Bellek MHz değerini yükseltmek veya timing değerleriyle oynamak bana oyunlarda performans kazandırır mı?

@Grendayy Radeon üzerinden hazır ayar olarak seçebilirsin. Performans kazandırır ancak ahım şahım bir fark görmezsin.

@Grendayy Radeon üzerinden hazır ayar olarak seçebilirsin. Performans kazandırır ancak ahım şahım bir fark görmezsin.

VRAM ayarlarına dokunmamaya karar verdim. Core clock 1360 1015MV 20 dakika OCCT testi ve oyun testlerinde hata almadım sıcaklıklar gayet iyi bu şekilde kullanacağım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyi forumlar.

@Tolga Samet merhaba MSI Armor RX570 8 GB modelini kullanıyorum ben de WattMan hatası alıyorum dediğiniz ayarları denedim fakat OCTT'de crash alıyorum ve de Rainbow Six gibi oyunlarda iken oyundan crash verip atıyor bu WattMan sorununu ortadan kaldırmama yardımcı olur musunuz pek anlamıyorum da.

Arkadaşlar MSI 8 GB RX 580 Armor sahibiyim. Undervolt ve fan ayarlarımı AMD Radeon Software ya da başka bir program fark etmeksizin kayıt edemiyorum. Bilgisayarı açıp kapadığımda veya resetlediğimde ayarlar başa dönüyor. Çözüm olarak bu güç seçenekleriyle alakalı olan ayarı denedim. Değişen bir şey olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

@ciguli12 Ayarların kayıt olmuyorsa kayıt anahtarını modlayabilirsin. Bu şekilde istediğin ayarlarda kalacaktır. Tek sıkıntı bu değerlere stabil olamayacağı bir değer girersen Windows ortamında sürekli hata alırsın. Güvenli modda tekrar modlaman gerekir. Rastgele değerler girme yani, önce test et. Sıfırlasa bile ayarladığın değerlere geri getirir, yani bir nevi stok ayarını değiştiriyoruz bu ayarla. Vega üzerinde yapımını anlattım, benzer adımlarla halledebilirsin.

@Tolga Samet hocam RX 580 ekran kartım var ne yaptıysam olmadı oyunlarda kapanıyor bir özelden ulaşsam size bana yardımcı olsanız olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…