Rehber RX 580 Undervolt Rehberi

Arkadaşlar ben sorunumu bellekleri 1850 MHz'ye underclocklayıp çözdüm sistemim kapanmıyor ama bir tık ısınıyor yine 75 derecelerde geziniyor ben gibi oyunlarda kapanıyorsa sisteminiz benim yaptığımı deneyebilirsiniz

Selam, bu dediğiniz ayarları MSI Gaming X RX580 8 GB modeline yaptım, yapma sebebim de 550W 80+ ve 12v kanalından da 468W veren psu'm olmasına rağmen anlık FPS droplarında PC siyah ekran veriyor ve hemen ardından fanlar hıphızlı çalışıyor, sadede gelirsek MSI Afterburner'dan -10 mv yapsam bile crash yiyorum... Ne yapacağımı şaşırdım .

@Mert1283 Power limit kısmayı denedin mi? Ayarları Radeon üzerinden yapabilirsen daha iyi olur veya voltaj frekans eğrisi yapmalısın MSI Afterburner'da, CTRL+F ile açılıyor. Offset voltaj verme.

@Mert1283 Power limit kısmayı denedin mi? Ayarları Radeon üzerinden yapabilirsen daha iyi olur veya voltaj frekans eğrisi yapmalısın MSI Afterburner'da, ctrl+f ile açılıyor. Offset voltaj verme.

Radeon'da nasıl Power limit kısılıyor acaba? Daha stabil galiba oradan yapayım.

Rehberde Adrenalin 2020 için nasıl girildiğini gösterdim. En sağ altta güç limiti var, onu aktifleştirip -%25 deneyebilirsin.

Maalesef power limiti kısmanın götürüsü var, FPS. Eski performansınızı almak için oyun içerisindeki voltaj frekans değerlerinden yol bulmanız gerek. Mesela 1V ile çalıştığını varsayalım, kademeleri 1V olarak ayarlayıp frekans denemesi yapmanız gerekir, yoksa performans düşüşü bariz belli edecektir kendini. Yine de işinizi görüyorsa size kalmış bir karar.

Merhaba hocam Asus Arez RX580 OC kartımın en fazla 135w çektiğini gördüm maksimum sıcaklık olarak da 70 derece gördüm undervolt yapmam bu değerlere rağmen kartın ömrünü uzatır mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…