RX 580 ve Ryzen 5 1600 Düşük FPS

selimsofficial

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
  • MSI Radeon RX 580 Armor OC
  • AMD Ryzen 5 1600 (stok fan)
  • 8 GB Corsair Vengeance 3000 MHz RAM
  • B450M PRO VDH Plus 3266 ya da 3466 motherboard
  • Toshiba OCZ 480 GB SSD (555 MB OKUMA/540 MB yazma)
  • 600 80+ Thermaltake PSU
  • Windows 10 Pro (SÜRÜM 1903)

Yukarıda gördüğünüz sistem yaklaşık bir hafta önce elime geçti. Sistem iyi olmasına rağmen FarCry 4 de bile orta ayarlarda 1 saati geçtikten sonra FPS bir anda düşüyor aşırı olmayan ama rahatsız eden kasma yaşatıyor. anakart BIOS'unu daha dün güncelledim. Ekran kartını güncelledim. RAM'ı 3000MHZ'ye çıkarttım. OC genie aktif ettim. MSI X boost - game boost gibi uygulamaları kullandım.

Bunları yapmama rağmen dediğim sorunu yaşıyorum ve bu rahatsız ediyor sistemi bilirsiniz V4 eğer ne yaparsam sorun düzelir? Bilen yardım edebilir mi? Lütfen zor durumda kalmayayım. Benim aklımda RAM'i 16 GB yapmak eğer yaparsam sorun kesin çözülür mü?

sıcaklık değerleri FarCry 4:

1 saat oynama sonucu GPU: 68C
1 saat oynama sonucu CPU: 49C

Son düzenleme:
Çözüm
Sıcaklık değerleri normal. Afterburner ile değerleri paylaşabilirsiniz, tam durumu görmek için.

Bazı oyunlarda oluyorsa yüksek ihtimal 8 GB RAM yetersiz kalıyordur, takviye yapmanız gerekecektir.
Sıcaklık değerleri normal. Afterburner ile değerleri paylaşabilirsiniz, tam durumu görmek için.

Bazı oyunlarda oluyorsa yüksek ihtimal 8 GB RAM yetersiz kalıyordur, takviye yapmanız gerekecektir.

Çözüm
Peki ben şuan stok fan ile işlemciyi 3.6 GHZ e overclocklasam sıkıntı oluşur mu? normalde 3.4 GHZ
Yanlış bilmiyorsam sende amdnin en iyi stok. Fanı var v4 sistemde böyle birşey vardı overclock yaparsın ama sağlıklı görmüyorum overclocku ben olsam yapmazdım bir sıkıntı olsa garanti de yok

FPS BÖYLE ORTA AYARLARDA FAR CRY 4 DE 60IN ÜZERİNE ZOR ÇIKMAK çok gıcık ediyor sonuçta rx 580 + r5 1600 var.
SICAKLIKTAN KAYNAKLANMIYORDUR HERHALDE ?

Dosya Ekleri

• FarCry4_2019_08_11_20_17_48_488.jpg
    FarCry4_2019_08_11_20_17_48_488.jpg
    256,1 KB · Görüntüleme: 42
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı