RX 580 WattMan hatası nasıl düzeltilir?

Neferionn

Femtopat
Merhaba Gigabyte RX 580 4 GB kullanıyorum. Benim PC normal gücünden daha azda çalışıyor. RX 580'in internette normal özellikleri Core clock 1340MHz benim PC 1150MHz'de çalışıyor. MSI Afterburner'dan 1340'a ayarlayınca WattMan ayarlarından oyuna girer girmez kapanıyor. Ama şimdi oyunları açarken ekran gidip geliyor. Radeon WattMan ayarlarından eski ayarlarına dönüyor. 1150'de oyunu açıyor 1150'de iken 30 40 FPS daha düşük alıyorum. 1340'a alınca oyuna giremiyorum. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı ekran kartının kendi değerinde oynatmam için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıkıntı hala devam etmekte ekran kartını Wattman hatasından dolayı tam gücüne hala alamamaktayım. Eğer alacaksanız fiyat olarak RX 580e yakın olan RX 5500XT 8GB almanızı öneririm. Daha güncel bir kart.

Zaten güç kaynağım yetersizdi ve ekstra güç kaynağı almam gerekecekti 580 alsaydım. İyice soğudum WattMan'dan dolayı. GTX1050 Ti aldım darboğaz %6 gözüküyor. RX580 ile %17'ydi. Mutluyum NVIDIA'da kaldığım için.

AMD zaten daha ucuz olmasından dolayı tercih ediliyor ama beraberinde ısınma ve WattMan gibi sıkıntılar getiriyor. Bende sistemi satıp PS5'e geçmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı