RX 590 ısınma problemi

buraksehir

Decapat
Yeni bilgisayar topladım. Ekran kartı aşırı ısınıyordu default ayarlarda. Sorun ekran kartında sanıp yeni ekran kartı aldım farklı marka aynı model (RX590). Fakat sorun hala devam ediyordu oyun açtığım zaman 5 dk içerisinde 82 derecelere çıkıyordu ben de oyunu kapatıyordum. Sorunun anakartta olabileceği geldi aklıma ve anakartı değiştirdim. Fakat sorun değişmedi, geriye kalan aklımdaki tek düşünce Power arızası gibi geliyor. Ekran kartı internette dolaşırken hiç sorun yaratmazken ekran kartı isteyen herhangi bir oyunu açınca bu tarz sorunlar yaratır mı? Yoksa sorun yaratacak olsa ekran kartına pek ihtiyaç duymayacağı yerlerde de mi ısındı ekran kartı? Oyunlardaki FPS değerleri olması gerektiği gibi tek sorun oyun oynamazken 40 derecelerde gezen ekran kartının, oyun açınca 85 derecelere kadar çıkması. Kasa yeni 4 adet hızlı hava akışını sağlayan fanları var sorun kesinlikle kasa da değil. Kasadan çıkartıp denediğimde de aynı sorun var. Sorunun neden olabileceğini bulabilirseniz minnettar olurum.

sıcaklık değerleri.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz için de yüksek sıcaklıklar. Muhtemelen kasanızın hava akışı iyi değil.
Fan adetini, hangi fanın nereye üflediğini belirtin.

%47 yükte 77 derece işlemci için çok fazla. 85 derece de RX590 için korkulcak bir değer de değil zaten. Kapatmanıza falan gerek yok oyunu vs. tabii normal değerleri 70-80 arası olması gerek ki modelden modele değişir. Muhtemelen kasa içi hava akışı kötü veya fanlar ters vs. takılmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı