Sapphire RX 590 Nitro + ısınma problemi

Camusöna

Centipat
Arkadaşlar merhaba , başlıkta belirttiğim ekran kartım Apex Legends'de full ayarlarda 80 derecelere kadar ulaşıyor. Cooler Master MasterBox MB501L 600W Pencereli MidTower ATX kasayı kullanıyorum. Sıcaklığı düşürmek yani en azından 70-75 gibi sıcaklıklarda kullanmam için ne yapmam lazım? Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan hızlarını arttırabilirsiniz. Voltaj düşürmeyi de deneyin derim.
Afterburner'dan 50 yaptım, öyle kullanıyorum şu an. Voltaj düşürme işlemini nasıl yapacağım?
Kasaya baktım şimdi bir fanla geliyor. Fan takviyesiyle halledilebilir.

80°C oda sıcaklığına bağlı olarak kabul edilebilir.
Fazladan 1 fan yeterli olur mu ve önerebileceğiniz bir fan var mı?

afterburnerden 50 yaptım öyle kullanıyorum şuan. Voltaj düşürme işlemini nasıl yapacağım ?

Fazladan 1 fan yeterli olur mu ve önerbileceğiniz bir fan var mı ?
Benim kullandığım fan imzamda yer almakta ama bunu da öneririm. Ben takviye olarak almayı düşünüyorum, iyi duyumlar aldım. Malum benim kasa da fan yeri çok :)

Fazladan bir fan yeterli olur mu ve önerbileceğiniz bir fan var mı?
İki fan daha iyi olur gibime geliyor. Ya öne takılır iki fan ya da birisi tahliye için üste biriside yeterli hava girişi sağlamak için öne takılır. Pek bakmıyorum ama Arctic'in PWM fanları vardı. Belki onlar alınabilir.

İkinci bir şey ise ekran kartının üzerinde BIOS Switch tuşu olması lazım onu değistirip hız aşırtmayı kaldırıp daha serin çalışmasını sağlayabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum 80 derecede ekran kartının fanını %50'den düşük çalıştırmışsın. Yapılır mı bu? 80 derecede en azından %70'lere ayarla bence. Çok ısınmasın. 90 derecede de %100.

Afterburner ile özel fan profili ayarlayın. %50 ayar az şu sıcaklıklarda. Tavsiyem %80-90 arası bir devirde kullanmanız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı