RX 590 Nitro SE Nasıldır?

BIOS switch tuşu nedir ne işe yarar hiçbir bilgim yok. BIOS switch tuşunun olduğundan bile haberim yok.
Karttaki hız aşırtmayı kaldırıyor ve daha serin çalışmasını sağlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Karttaki hız aşırtmayı kaldırıyor ve daha serin çalışmasını sağlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yarın sabah ilk iş deneyeceğim bunu hemen.

AMD ısınıyor NVIDIA ısınmıyor diye bir şey yok. Ben kendim de NVIDIA kullanıyorum 64 dereceyi geçmiyor, ama arkadaşımda MSI Gaming X GTX 1080 var, 75 dereceyi görüyor.

Forumlarda herkes wattman hatası wattman hatası diye dolanıyor. Kartın çektiği güç 1.150, 160-170W arasında güç tüketimi var ve deli gibi ısınıyor. Hadi diyorsunuz kartım ısınıyor bari undervolt yapayımda ısısı düşsün kart bir kendine gelsin, kartınızada kötü silikon denk geldiyse yapacak birşey yok.
Aynen haklısın bunu bana mühendis abimde diyo amd kartları sürücüleri sorun derdi

Bu dereceler gayet doğal değerler değil mi ben mi yanlış biliyorum. 75 bence çok doğal bir sıcaklık yük altında. Ayrıca merak ettiğim kartın garantisi var mı? @Akerfeldt

NVIDIA kartlar çok ısınmıyor, az güç çekiyorlar, sessiz çalışıyorlar ve performanslılar. AMD çok ısınıyor çok güç çekiyor ve wattman sorunu oluyor genelde. Evet daha performanslı ama böyle sorunlar olduktan sonra performansın ne anlamı kalıyor? Eğer param olsa biraz, GTX 1660 veya GTX 1660 Ti alırdım ben RX590 yerine.
Bende aynı sorunu yaşıyordum, 6 ay sistemi kullanamadım. En son çözümü anakartı garantiye göndermem ile çözdüm. Dediğin gibi benim sistemimde donuyordu. Anakartın chipseti değişmiş. Nvida ekran kartıda denediğimde de bu sorun vardı bu yüzden senin hatanda anakartdan dolayı olabilir.
Not: Ram ve depolama biriminide denedik.

RX serisi kartlar çok güç çektiği için çok ısınıyor. Kronik bir sorun değilse ne ola ki bu? Undervolt rehberleri yapılıyor bu kartlar için artık forumlarda.
Bir çok yorumu okursan dostum sorunun ekran kartında değil. Diğer birimlerde olduğunu görürsün. Arkadaşımla aynı anda aldık ikimizde 6 aydır kullanıyoruz. Yukarı da ki bir yoruma katılarak kartını servise göndermen gerektiğini düşünüyorum.

Nerede ısınıyor be dostum? Kartın yüke girince aniden fırlamasından normal bir şey mi var? Isınıyor neye dersin biliyor musun? 80-90 dereceleri gören kart ısınıyordur, aniden 70 dereceye fırlayan değil. 70-75 derece oldukça normal. Sırf "ışıklı mışıqlı " olsun diye abidik gubidik nefes almayan kasalar alıp bir de ön yargıyla yaklaşırsan böyle olur işte. Teknolojik her ürün ısınır bu normaldir. Üreticiler de zaten ısıya dayanıklı üretiyorlar. 75 derece hiçbir şey ekran kartları için. Nvidia olsun AMD olsun fark etmez.

AMD ısınıyor diye yapışmış insanların diline şimdi de çıkmıyor. Tamam WattMan hatası olabiliyor ama ısınıyor da demezsin...

Tek fanlı RX 570'i 1400 MHz OC ile ve Ryzen 1600'ü 4.1 GHz OC ile kullanıyorum ısınma falan yok. Saçma saçma yorumlar yapıp insanları soğutma. WattMan hatasına yorumum yok dediğim gibi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı