RX 590 pikselleşiyor

albinocemyilmaz

Decapat
Arkadaşlar bu sorun monitörden mi, ekran kartından mı bir türlü anlayamadım. FIFA 21'de maç içinde gayet net ama kadro ekranında ve maç öncesi bölümünde oyuncu yüz ve formalari sanki 144p gibi net gözükmüyor. Bozuk gibi piksel piksel. Lütfen yardım edin. Driverlar güncel, oyun 1920×1080 Ultra ayarda. Aynı sorun dizi video izlerken de oluyor. 1080p olmasına rağmen bazı yerler piksel piksel. Ekran kartım AMD Radeon RX 590 8 GB. Monitör HP 27" 1920×1080 Full HD monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    162,9 KB · Görüntüleme: 39
Hocam sadece FIFA serisinde mi oluyor peki?
Oyunlarda sadece FIFA'da hocam, PES 2021'de maçta da kadro ekranı formalarda da gayet net. Bir de dizi film video izlerken 1080p olmasına rağmen bazı yerler piksel piksel, sanki 360p gibi.
Bu sorunun ne olduğunu da bilmiyorum, araştırmaya çalıştım fakat internette hiçbir yerde böyle bir sorun yaşayan ya da çözüm bulamadım.

Oyunlarda sadece FIFA'da hocam, PES 2021'de maçta da kadro ekranı formalarda da gayet net. Bir de dizi film video izlerken 1080p olmasına rağmen bazı yerler piksel piksel, sanki 360p gibi.
Bu sorunun ne olduğunu da bilmiyorum, araştırmaya çalıştım fakat internette hiçbir yerde böyle bir sorun yaşayan ya da çözüm bulamadım.

Sanki driver sorunu gibi. GPU bellekleri ile alakalı olsaydı dizide olmazdı diye düşünüyorum.

Bilgisayarı alalı 1 yıl oldu, o zamandan beri driverları sürekli güncellerim. Format da attım ama olmadı. Monitörle alakalı olabilir mi?
Az önce attığınız fotoğraf telefondna değil de direkt pc'den çekilmiş gibi. O fotoğrafta da bozuk ise monitör ile alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı