RX 590 Siyah ekran sorunu

Batuhan Akdemir

Decapat
Ekran kartım RX590 Sapphire, bilgisayar neden olduğunu bilmediğim bir şekilde siyah ekran veriyor bu bazen oyunda bazen oyunu kapatırken bazen yük altında olmadan oluyor. Bilgisayar çalışıyor fanlar dönüyor bilgisayara reset atmadan ekranı açamıyorum, bunun olması neden kaynaklı yardımcı olursanız sevinirim.

Frekans, voltaj dahil olmak üzere bütün ayarları kısıp OCCT testi yaptığımda hiçbir sorun olmadı. Tüm ayarları sıfırladım ve teste bir daha başladığımda "No Signal" yazdı ve fanlar delicesine dönmeye başladı. Tabii bu esnada ekran siyahtı. Mecburen kasa tuşuna basıp kapatmak zorunda kaldım. Sanırım şuan yapılabilecek tek şey Radeon Software'dan ayarları kısmak olacaktır.

Ayarlarda değişiklik yapıp tekrar OCCT testi başlattım. Testi durdurana kadar her şey güzel ilerledi. Önce ekran bozuldu, sonra "No Signal" ibaresi çıktı ardından mavi ekran... Ben bu kartı çöpe atacağım en sonunda. Aldığımdan beri sinir katsayım arttı.
1586899842130.png

Ayarlarda değişiklik yapıp tekrar OCCT testi başlattım. Testi durdurana kadar her şey güzel ilerledi. Önce ekran bozuldu, sonra "No Signal" ibaresi çıktı ardından mavi ekran... Ben bu kartı çöpe atacağım en sonunda. Aldığımdan beri sinir katsayım arttı.
Eki Görüntüle 536107
No signal olduktan sonra mavi ekran vermesi zor,emin misiniz?

ekran kartını garantiye versek ne olur iade edebilme durumumuz varmıdır
Sorun yaşayıp garantiye gönderen kullanıcıların geri dönüşleri hiç iç açıcı değil ne yazık ki. İade işlemi satın aldıktan sonraki 14 gün içerisinde gerçekleşebiliyor ama ben Aralık 2019'da almıştım. Yine de şansımı deneyeceğim...

Sorun yaşayıp garantiye gönderen kullanıcıların geri dönüşleri hiç iç açıcı değil ne yazık ki. İade işlemi satın aldıktan sonraki 14 gün içerisinde gerçekleşebiliyor ama ben Aralık 2019'da almıştım. Yine de şansımı deneyeceğim...
Garanti boşuna durmuyor sonuçta. Eğer bir arıza vs. olur ise bu garantinin kapsamındadır ve garantinin amacı da budur zaten ama bu koronavirüs olayından dolayı ekran kartınızın gelme süresi gecikebilir.

Garanti boşuna durmuyor sonuçta. Eğer bir arıza vs. olur ise bu garantinin kapsamındadır ve garantinin amacı da budur zaten ama bu koronavirüs olayından dolayı ekran kartınızın gelme süresi gecikebilir.
Mağazalar süreç nedeniyle kapalı. Direkt olarak servisle iletişime mi geçmeliyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı