RX 590 siyah ekran sorunu

Zaters1

Centipat
Ocak ayi gibi yeni bir bilgisayar aldim. Ryzen 5 2600'lu ama butcem yetmedigi icin 1 ayligina eski ekran kartimi kullanmak zorunda kaldim. Arada siyah ekran hatalari verince bende eski ekran kartini çıkarıp subat ayi ortasi gibi RX 590 satin aldim. 1 aydir sorunsuz kullaniyordum ama gun icinde arada gene once mouse donuyor. Ondan sonra duz bir siyah ekran geliyor ve bir daha hicbir sey olmuyor. Reset attigimda duzeliyor. Oyuna girip denedim FPS veya isinmayla ilgili bir sorun yok. Sizce sorun nerededir? Bir once ekran karti Windows'a zarar vermis olabilir mi? Onarma secenekleri cikmisti o zamanlarda.

bir haftalık sistemim 'no signal' hatası veriyor. Bu sitede bunun çözümünü bulan yok sanırım. Çarşama günü iade etmeye karar verdim. İncehesap'tan almıştım. Mayıs 12'de elime ulaştı. 14 günü geçti ama sanırım sıkıntı çıkarmazlar zira arada yasaklar, iş günü olmayan günler vs. vardı. İşlemci: Amd Ryzen 5 3600, anakart: Gigabyte X570UD RAM: Corsair 16 gbyt 3000 MHz. GTX 1660 Super ekran kartı düşünüyorum tavsiyesi olan var mı?

11 gün önce servise verdim bende işlemci yenisini takacaklar ekran kartı hala serviste gelince tekrardan problemin çözülüp çözülmedigini söylerim
Ben çoktan iade ettim bile. Gıgabayte RTX 2060 aldım.
Memnunun ancak ısı değerleri 83lere çıkabiliyor onun dışında siyah ekran vs tarzı sorunlarım yok artık. Amd ekran kartı pişmanlıktır.

Geri
Yukarı