Çözüldü RX 590 Siyah Ekran Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fehmih

Hectopat
ARKADAŞLAR BİR HAFTALIK SİSTEMİM ŞU:
Anakart: Gigabyte X570 UD AMD X570 soket AM4 DDR4 4000(OC) MHz ATX Gaming kart.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Kasa: Dark Guardian.
RAM: Corsair 8*2 3000 MHz CL 16
EKRAN KARTI: XFX RX 590 8 GBYT
SSD: James Donkey 512 GB M.2
Öncelikle şunu belirteyim kasayı HDMI kablosuyla 4K özellikli Samsung TV'ye bağladım ve orada kullanıyorum ama tabii 4K özelliğini aktif etmiyorum oyunlarda sadece HD özellikte oynuyorum. Sıkıntı ise şu: Bilgisayar açıkken birden görüntü gidiyor. Televizyon, bağlantı yok uyarısı veriyor, o anda fanlar yavaşlıyor ve tekrar hızlanıyor tekrar yavaşlıyor. Aç kapa yapmadan düzelmiyor. Şahsen TV'de kullanıyor olmamdan kaynaklandığını sanmıyorum zira fanlar da yavaşlayıp hızlanıyor bana sistemde bir sıkıntı var gibi geldi ama tabii bilemiyorum. Anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Bu ekran kartıyla birçok kişi sorun yaşadı. Sürücünüzü DDU ile kaldırıp en son sürümü yeniden kurun, sorunu böyle çözenler var.

Benim sistemde de aynı sorun var, senin ekran kartının MSI modelini kullanıyorum. Ekran gidip geliyor 3-4 kere ve son kez bir kere daha gidiyor ve reset atmadan düzelmiyor.

Aynı ekran kartını kullanıyorum ve aynı sıkıntıyı yaşadım. Kaç kere format attım bütün sürücüleri denedim. Şuan 20.2.2 sürücüsünü kullanıyorum ve bu ayarları yaptım şuanlık bi sıkıntı çıkmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    55,5 KB · Görüntüleme: 177
Bu ekran kartıyla birçok kişi sorun yaşadı. Sürücünüzü DDU ile kaldırıp en son sürümü yeniden kurun, sorunu böyle çözenler var.
Power hıgh power 600w 80+bronze
ddu ile kaldırın demişsiniz, DDU nedir hocam? Yazılnlara binaen ekran kartı kronik sıkıntılı diyebilir miyiz? İncehesaptan almıştım iade edebilir miyim? Başına böyle bir iade süreci gelen oldu mu acaba?

Power hıgh power 600w 80+bronze
ddu ile kaldırın demişsiniz, DDU nedir hocam? Yazılnlara binaen ekran kartı kronik sıkıntılı diyebilir miyiz? İncehesaptan almıştım iade edebilir miyim? Başına böyle bir iade süreci gelen oldu mu acaba?
DDU’nun açılımı Display Driver Uninstaller’dir. Bilgisayarınızda kurulu olan grafik kartı sürücüsünü kalıntısız bir şekilde kaldırmanızı sağlar. Bu yazılımı kullanarak sürücünüzü kaldırın ve en güncel grafik kartı sürücüsünü yükleyin. Sorunu tekrardan test edin.

DDU’nun açılımı Display Driver Uninstaller’dir. Bilgisayarınızda kurulu olan grafik kartı sürücüsünü kalıntısız bir şekilde kaldırmanızı sağlar. Bu yazılımı kullanarak sürücünüzü kaldırın ve en güncel grafik kartı sürücüsünü yükleyin. Sorunu tekrardan test edin.
En sürüm yüklüydü zaten. Ve öyle test edebileceğim bir şey değil kfasına göre bağlantı kopuyor. Dediğinizi ypıp zaman içerisinde olup olmyacağına bakmak lazım.
Tesekkür ederim.
DDU’nun açılımı display Driver uninstaller’dir. Bilgisayarınızda kurulu olan grafik kartı sürücüsünü kalıntısız bir şekilde kaldırmanızı sağlar. Bu yazılımı kullanarak sürücünüzü kaldırın ve en güncel grafik kartı sürücüsünü yükleyin. Sorunu tekrardan test edin.

DDU güvenli kipte açmamı istiyor Windows'u.
İlginçtir güvenli kipte başlatamıyorum bilgisayarı zira güvenli kip seçeneklerine geldiğimde klvyeden F4'e basıyorum olmuyor. Klavye çalışmıyor ve bir süre sonra PC kendini kapatıyor. Bir başka sorun da BIOS'a güncelleme geldi diyor güncelle diyorum ap Center çalışmayı durdu diyor. Yani ben anlamadım ikinci el alsam bu kadar sıkıntı yaşamazdım herhalde. Bir haftalık bilgisayarda yaşadığım sorunlara bak.
Aynı ekran kartını kullanıyorum ve aynı sıkıntıyı yaşadım. Kaç kere format attım bütün sürücüleri denedim. Şuan 20.2.2 sürücüsünü kullanıyorum ve bu ayarları yaptım şuanlık bi sıkıntı çıkmadı.
DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim AMD' nin sitesinden ancak sorun hala devam ediyor. Şu an mesela ekran gitti sinyal yok diyor ama kasa açık, çalışıyor. Sende durum nedir hocam, düzeldi mi?
High Power 600w 80+ bronze
Bu rx590'da sinyol yok hatasının nedenini, çözümünü bilen bir tane Allah'ın kulu yok mu şu koca sitede?

Bu rx590'da sinyol yok hatas
En sürüm yüklüydü zaten. Ve öyle test edebileceğim bir şey değil kfasına göre bağlantı kopuyor. Dediğinizi ypıp zaman içerisinde olup olmyacağına bakmak lazım.
Tesekkür ederim.

DDU güvenli kipte açmamı istiyor Windows'u.
İlginçtir güvenli kipte başlatamıyorum bilgisayarı zira güvenli kip seçeneklerine geldiğimde klvyeden F4'e basıyorum olmuyor. Klavye çalışmıyor ve bir süre sonra PC kendini kapatıyor. Bir başka sorun da BIOS'a güncelleme geldi diyor güncelle diyorum ap Center çalışmayı durdu diyor. Yani ben anlamadım ikinci el alsam bu kadar sıkıntı yaşamazdım herhalde. Bir haftalık bilgisayarda yaşadığım sorunlara bak.

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim AMD' nin sitesinden ancak sorun hala devam ediyor. Şu an mesela ekran gitti sinyal yok diyor ama kasa açık, çalışıyor. Sende durum nedir hocam, düzeldi mi?

High Power 600w 80+ bronze
Bu rx590'da sinyol yok hatasının nedenini, çözümünü bilen bir tane Allah'ın kulu yok mu şu koca sitede?

Reis aynı hata var ne yaptın çözebildin mi ?

Reis aynı hata var ne yaptın çözebildin mi ?
Ekran kartı nedir? Konu sahibi en son yazmış fakat bildirimi göremediğim için yorum yapamadım. XFX RX 590 ekran kartımla bende aynı sorunu yaşadığımı belirtip o zaman ki çözdüğüm yöntemi söylemişim fakat o ayarlarda da sıkıntı yaşamıştım sonrasında. Şimdilik yeni ayarlar ile bu sorunu çözdüm konu sahibi içinde söyleyeyim eğer halen kullanıyorsa. Öncelikle ekran kartı için 20.4.2 sürümünü yükleyin. Sonra görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Daha sonra ise yine görsele eklediğim Radeon ayarlarını yapın. Güç limiti ayarı gözükmemiş görselde onu da -5 olarak kullanıyorum. Belki çözüm olur.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 128
  • 15.PNG
    15.PNG
    68,2 KB · Görüntüleme: 85
  • 18.PNG
    18.PNG
    68,5 KB · Görüntüleme: 130
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.