RX 590 siyah ekran sorunu

Zaters1

Centipat
Ocak ayi gibi yeni bir bilgisayar aldim. Ryzen 5 2600'lu ama butcem yetmedigi icin 1 ayligina eski ekran kartimi kullanmak zorunda kaldim. Arada siyah ekran hatalari verince bende eski ekran kartini çıkarıp subat ayi ortasi gibi RX 590 satin aldim. 1 aydir sorunsuz kullaniyordum ama gun icinde arada gene once mouse donuyor. Ondan sonra duz bir siyah ekran geliyor ve bir daha hicbir sey olmuyor. Reset attigimda duzeliyor. Oyuna girip denedim FPS veya isinmayla ilgili bir sorun yok. Sizce sorun nerededir? Bir once ekran karti Windows'a zarar vermis olabilir mi? Onarma secenekleri cikmisti o zamanlarda.

Görüntü gidiyor en son no signal diyor ve mecbur elle kasanın düğmesinden kapatıp açıyoruz. Bazen siyah ekrandan sonra kendi kendine de rest atabiliyor ama bazen de kendimiz yeniden başlatmak zorunda kalıyoruz. Bu esnada ayrıca klavye ve mouse'un ışıkları da sönüyor. Performans testlerinde hiçbir sorun çıkartmıyor sistem her şey %100 kullanımda iken. Ayrıca memtest testi ile RAM'leri de kontrol ettim onlarda da bir sorun yok. SSD'yi tarattım onda da herhangi bir bad sector hatası almadım. Sağlığı %100 gösteriyordu. En son çare servise gönderecektim ama içinde olduğumuz durumdan dolayı pek mümkün değil şuan. Servisten de iyi bir sonuç elde edemezsem aklımda 1650 Super veya 1660 Super'e geçmek gibi bir planım var. Kendi kullanmakta olduğum i5 6400 ve GTX 950 sistemi 4 senedir SSD takviyesi ile birlikte sorunsuz kullanıyorum. Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla da bizimle aynı sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var. Yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam bende aerocool psu var.Cevap verdiğiniz yazıdaki psu bana ait değil.En başta soru işaretine kadar olan yazı bana ait.

Kusura bakmayın, bir hata olmuş orada düzelttim şimdi. Ben güç kaynağı ile ilgili bir problemimin olduğunu düşünmüyorum. Çünkü performans testlerinde hiçbir problem yaşamadım. Ayrıca serviste değişmişti güç kaynağı yenisi ile. Değişmeden önce de değişimden sonra da sorun devam ediyor. Kullanmakta olduğum güç kaynağı: Gamepower 500W güç kaynağı.

Kusura bakmayın, bir hata olmuş orada düzelttim şimdi. Ben güç kaynağı ile ilgili bir problemimin olduğunu düşünmüyorum. Çünkü performans testlerinde hiçbir problem yaşamadım. Ayrıca serviste değişmişti güç kaynağı yenisi ile. Değişmeden önce de değişimden sonra da sorun devam ediyor. Kullanmakta olduğum güç kaynağı: Gamepower 500W güç kaynağı.
Yani yeni psu da da sorun aynen devam ediyor diyorsunuz?O zaman ekran kartında sorun var 100%

Aynı sorun bende de var. Sistem kilitlenip 10 15 sn sonra restart atıyor. Siyah ekran yok bende ama. Ne yaptıysam çözemedim çaresiz kaldım.

Sistemim:

Ryzen 1600 AF
B450 Gaming Plus Max
Asus RX 570
2x4 gb Corsair
High Power 500w
En son kitlemede de siyah ekrana düştü klavye maus ışığı gitti manuel reset atmak zorunda kaldım. Bir çok kişinin şu sorunu yaşaması ve çözüm olmaması cidden can sıkıyor.

Son düzenleme:
Yakın zaman içinde ben garantiye göndericem ona göre tekrar durum güncellemesi yaparım
Ne yaptınız?Servise verdiniz mi kartı?
Servise verdiniz mi siz?

Son düzenleme:
O 2 hatanın üstüne hala hata almadım hata almayı bekliyorum aktif olarak Black Desert Online oynuyorum 1200 fan rpm 56 derece en yüksek grafiklerde 60 fps ama zaten fpsle hiç sıkıntım olmamıştı şuanlık hata vermesini bekliyorum
Size şunu söylim;bende ne günler bekledim.O lanet hata geçmedi bir türlü.Vakit kaybetmeden garantiye vermenizi öneriyorum.Karttaki bir arızadan kaynaklanıyor bu sorun.Tekrarlayacaktır.En son ne zaman almıştınız problemi?

Görüntü gidiyor en son no signal diyor ve mecbur elle kasanın düğmesinden kapatıp açıyoruz. Bazen siyah ekrandan sonra kendi kendine de rest atabiliyor ama bazen de kendimiz yeniden başlatmak zorunda kalıyoruz. Bu esnada ayrıca klavye ve Mouse'un ışıkları da sönüyor. Performans testlerinde hiçbir sorun çıkartmıyor sistem her şey %100 kullanımda iken. Ayrıca memtest testi ile RAM'leri de kontrol ettim onlarda da bir sorun yok. SSD'yi tarattım onda da herhangi bir bad sector hatası almadım. Sağlığı %100 gösteriyordu. En son çare servise gönderecektim ama içinde olduğumuz durumdan dolayı pek mümkün değil şu an. Servisten de iyi bir sonuç elde edemezsem aklımda 1650 Super veya 1660 Super'e geçmek gibi bir planım var. Kendi kullanmakta olduğum i5 6400 ve GTX 950 sistemi 4 senedir SSD takviyesi ile birlikte sorunsuz kullanıyorum. Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla da bizimle aynı sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var. Yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam birebir aynı sorun var dediğiniz gibi pc toplattığım yere götürdüm denedik bişey yok diyorlar sanki yalan söylüyormuşuz gibi elim boş dönüyorum bu işin içinden nasıl çıkıcaz ya mecrub yeni başlattıktan sonra sorunsuz kullanmaya devam ediyormusunuz?

Geri
Yukarı