RX 6600 bilgisayar kapanıyor

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Oyuna ilk girişlerimde veya biraz yükleme olunca ekran donuyor kalıyor. Bazen siyah ekran oluyor bazen yeniden başlatıyor ve yeniden başlatınca ekran kartı sürücüm siliniyor, yeniden yüklemek zorunda kalıyorum. Sadece oyunlara girdiğimde oluyor normal kullanımda sorun yaşamıyorum. Kafayı yemek üzereyim. Yarın da gidiyorum. 2 hafta evde olamayacağım. Acaba garantiye mi göndereyim yoksa çözümü var mı? Merak ettiğim için yazdım. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

• Gigabyte B450M S2H
  • Ryzen 5 2600
  • G.Skill Ripjaws 8x2 16 GB RAM
  • Sapphire RX 6600 8 GB

Okudum hocam, kusura bakmayın okumadan sordum, FSP500 eski bir PSU, bende de 8 yıllık xstrike vardı, son zamanlarda RX 5700 XT besleyemiyordu güç açısından, peder geldi bilgisayar yük altındayken fişi çekti ve o güç kaynağının mezarını hazırladım, açıkçası eski Power'lara pek güvenmemek lazım sistem ne kadar iyiyse o kadar da PSU iyi olması gerek, hiçbir seçenek kalmadıysa PSU değişimi önerebiliriz.

İş en son PSU'ya gider, ama önce ihtimali olan diğer seçenekleri denemek lazım.

O zaman Kart montajında ve anakart slotunda sorun yok.

Karta güç verdiğiniz soketi, çıkarıp boşta olan diğer soketi takın, iyice oturduğundan emin olun.

Bu şekilde tekrar oyunda test edin.
Başka bir soket taktım hocam gün içinde deneyeyim tekrar verecek mi bakalım, PSU'mda yıl olarak da çok eskidi bundan önce RX 5500 XT kullanıyordum sadece Wattman hatası alıyordum onda nadiren.

Başka bir soket taktım hocam gün içinde deneyeyim tekrar verecek mi bakalım, PSU'mda yıl olarak da çok eskidi bundan önce RX 5500 XT kullanıyordum sadece WattMan hatası alıyordum onda nadiren.

Deneyip bilgi verin, sorun PSU'da da olabilir, masraf açmadan çözebilirsek iyi, en kötü ihtimal başka PSU ile denemek gerekecek.

Deneyip bilgi verin, sorun PSU'da da olabilir, masraf açmadan çözebilirsek iyi, en kötü ihtimal başka PSU ile denemek gerekecek.
Bir oyun girdim oyun içinde takılmalar devam ediyor anlık 1-2 saniye donuyor sonrasında süre artıp siyah ekran veriyor ya da hiç donmadan.

Aşağıdaki rehberi denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

2. Madde siyah ekran sorunu için bir çözüm önerisidir. İlk önce sadece 2. Maddeyi deneyin. Eğer beklenmedik bir hata oluştu gibi bir hata almaya devam ederseniz tüm rehberi uygulayın.

Sıcaklıklara bakmış mıydınız CPU ve GPU kaç derece oluyor?
Değerler normaldi biraz önce tekrar oyundan attı ve driver gitti.

Aşağıdaki rehberi denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

2. Madde siyah ekran sorunu için bir çözüm önerisidir. İlk önce sadece 2. Maddeyi deneyin. Eğer beklenmedik bir hata oluştu gibi bir hata almaya devam ederseniz tüm rehberi uygulayın.

Bunu da bir deneyeyim :(

A

Evet 1 yıl olmuş ama ben aldıktan 3-4 ay sonra bu problem başladı.

Aynı sorunu RX6500 kartımda yaşıyorum ve garantiye gidip sıfırı ile değişmesine rağmen bu arada güç planından yüksek performansa alıp deneyin siyah ekrandan sonra bilgisayarı açtığınızda Windows güncellemerine girin ve güncelleyin bilgisayar ekran kartını tekrar görecektir ama sorun devam eder son olarak ekran gittiğinde sinyal yok yazısı cıkmadan CTRL Shift Windows tuşu ve b ye basın ekran gelecektir bu da tam bir çözüm değil ama yine de deneyin.

Geri
Yukarı