RX 6600 Dual sistemden duman çıktıktan sonra açılmıyor

EnesMain

Zeptopat
Daha fazla  
Hocam sistemi daha 0 yeni aldım her şeyi hazır kasa ince hesaptan sisteme ekran kartını bilen birine taktırdım sistem açıldı sonra bir anda kapandı. Ekran kartımdan duman çıktı. Fanları dönmüyordu ekran kartını çıkarttım anakarta taktım yine görüntü alamadım. Benim sistem açılıyor tüm fanlar dönüyor ama görüntü gelmiyor. no signal hatası. Her şeyi denedim RAM'ları BIOS pilini. Sistem şöyle. Sorun nerededir? Şu an aldığım yere gonderdım daha gitmedi aklımda kalıyor. Degısım yaparlar mı?

Sistem:
İşlemci.
1 X AMD Ryzen 5 5500 3.60GHz 6 çekirdek 19MB önbellek soket AM4 MPK işlemci (55294)
Anakart.
1 X ASUS Prime B450M K II AMD B450 soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX anakart (60814)
Ekran kartı.
1 X ASUS Dual Radeon RX 6600 DUAL-RX6600-8G-V2 8 GB GDDR6 128bit DX12 Gaming (oyuncu) ekran kartı (65358)
Bellek.
2 X Team T-Force Vulcan TUF Gaming alliance 8 GB (1x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming RAM (tltYD48G3200hc16C01) (54117)
SSD.
1 X Patriot P300 512 GB 1700/1100MB/s NVMe M.2 SSD disk (P300P512GM28) (65579)
Kasa.
1 X Frisby FC-9320G 600W 80+ USB 3.0 4 X RGB fan midi Tower Gaming (oyuncu) kasa (45356)

Hocam erkan kartının güç bileşenleri yanmış olabilir içinin açılıp muadilleriyle yenilenmesi lazım ikinci olarak ekran kartınızın GPU çekideği sahte olabilir sahte olan chipsetler çok akım çekip güç bileşenlerini yakabilir zaten GPU sahte ise o kattan pek bir hayır beklemeyin görüntü alamazsınız ekran katınızı nereden alığınızı belirtebilir misiniz yorumlarına bakalım bir o sitenin.

İslemcinde entegra grafik birimi yok, görüntü alamaman normal zaten. Ekran kartında arıza var gibi duruyor, umarım kullanıcı hatasına girmez.
Anakartımın yandığını soyledıler fızıksel hasar dediler ama montajlamayı bıle onlar yapmıştı nasıl olur anlayamıyorum hatanın neresı bende peki yandıysa sadece anakartmı yanmıştır diğer bileşenler yanmısmıdır hocam?

Anakartımın yandığını soyledıler fızıksel hasar dediler ama montajlamayı bıle onlar yapmıştı nasıl olur anlayamıyorum hatanın neresı bende peki yandıysa sadece anakartmı yanmıştır diğer bileşenler yanmıs mıdır hocam?

Dandik PSU kullanımı sonucu böyle bir arıza ortaya çıkmış yüksek ihtimalle, THH'ne başvurun ek para istenirse.

Hocam erkan kartının güç bileşenleri yanmış olabilir içinin açılıp muadilleriyle yenilenmesi lazım ikinci olarak ekran kartınızın GPU çekideği sahte olabilir sahte olan chipsetler çok akım çekip güç bileşenlerini yakabilir zaten GPU sahte ise o kattan pek bir hayır beklemeyin görüntü alamazsınız ekran katınızı nereden alığınızı belirtebilir misiniz yorumlarına bakalım bir o sitenin.
Herşeyi İncehesaptan aldım hazır kasa olarak

Dandik PSU kullanımı sonucu böyle bir arıza ortaya çıkmış yüksek ihtimalle, THH'ne başvurun ek para istenirse.
Fiziksel yanık tespit etmısler ne olduğunu bılmıyorum hicbirşekilde su vs anakarta zarar düşme falan olmadı ama anlamadım degısım yapmayacaklarını söylediler ne yapayım?

@GFYT sana zahmet olmazsa ulasabılecegım bi numara veya instagram olarak bişey verebılırmısınız konuşup size danışsam

Her şeyi İncehesap'tan aldım hazır kasa olarak.

Fiziksel yanık tespit etmısler ne olduğunu bılmıyorum hiçbir şekilde su vs anakarta zarar düşme falan olmadı ama anlamadım degısım yapmayacaklarını söylediler ne yapayım?

@GFYT sana zahmet olmazsa ulasabılecegım bir numara veya Instagram olarak bir şey verebılır mısınız konuşup size danışsam.

Forumdan herhangi sorununuz olduğunda beni etiketleyebilirsiniz, özel adres vermek yasak ne yazık ki.

Forumdan herhangi sorununuz olduğunda beni etiketleyebilirsiniz, özel adres vermek yasak ne yazık ki.
Hocam peki yazdığım gibi degısım yapmayacakları ve garanti dışı olduğunu söylüyor ana kartta yanık var yazıyor ama herhangi bi su düşme zarar alma falan hicbirsey olmadı montajlamalarınıda onlar yaptı hazır kasa hata bendemi ince hesabı thh ya sıkayet etsem bi işlevi olurmu ?

Hocam peki yazdığım gibi degısım yapmayacakları ve garanti dışı olduğunu söylüyor ana kartta yanık var yazıyor ama herhangi bir su düşme zarar alma falan hiçbir şey olmadı montajlamalarınıda onlar yaptı hazır kasa hata bendemi ince hesabı THH'ya sıkayet etsem bir işlevi olur mu?

THH'ne şikayetini kesinlikle iletmelisin, işe yarar. İncehesap müşteri hizmetlerinin yardımcı olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı