RX 6600 Dual sistemden duman çıktıktan sonra açılmıyor

EnesMain

Zeptopat
Daha fazla  
Hocam sistemi daha 0 yeni aldım her şeyi hazır kasa ince hesaptan sisteme ekran kartını bilen birine taktırdım sistem açıldı sonra bir anda kapandı. Ekran kartımdan duman çıktı. Fanları dönmüyordu ekran kartını çıkarttım anakarta taktım yine görüntü alamadım. Benim sistem açılıyor tüm fanlar dönüyor ama görüntü gelmiyor. no signal hatası. Her şeyi denedim RAM'ları BIOS pilini. Sistem şöyle. Sorun nerededir? Şu an aldığım yere gonderdım daha gitmedi aklımda kalıyor. Degısım yaparlar mı?

Sistem:
İşlemci.
1 X AMD Ryzen 5 5500 3.60GHz 6 çekirdek 19MB önbellek soket AM4 MPK işlemci (55294)
Anakart.
1 X ASUS Prime B450M K II AMD B450 soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX anakart (60814)
Ekran kartı.
1 X ASUS Dual Radeon RX 6600 DUAL-RX6600-8G-V2 8 GB GDDR6 128bit DX12 Gaming (oyuncu) ekran kartı (65358)
Bellek.
2 X Team T-Force Vulcan TUF Gaming alliance 8 GB (1x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming RAM (tltYD48G3200hc16C01) (54117)
SSD.
1 X Patriot P300 512 GB 1700/1100MB/s NVMe M.2 SSD disk (P300P512GM28) (65579)
Kasa.
1 X Frisby FC-9320G 600W 80+ USB 3.0 4 X RGB fan midi Tower Gaming (oyuncu) kasa (45356)

Forumdan herhangi sorununuz olduğunda beni etiketleyebilirsiniz, özel adres vermek yasak ne yazık ki.
Hocam şuan bi bakayım dedim distribütörde degıstırıldı yazıyor durum tamamlandı yazıyor ana kart a degısmıs mı oluyor sadece bu degıstiyse başka bi şeyde sorun yoktur yani dimi sorunu bulup sadece bunu degıstırmıslerdır dimi ekran kartı ramlar sağlamı yani

Dosya Ekleri

• IMG_1267.jpeg
    IMG_1267.jpeg
    70,5 KB · Görüntüleme: 10
Hocam şu an bir bakayım dedim distribütörde degıstırıldı yazıyor durum tamamlandı yazıyor anakart a degısmıs mı oluyor sadece bu degıstiyse başka bir şeyde sorun yoktur yani değil mi sorunu bulup sadece bunu degıstırmıslerdır değil mi ekran kartı RAM'lar sağlamı yani.

Değişim yapıldığını gösteriyor, sorun çözülmüş gibi duruyor; yarın iş saatlerinde İncehesap teknik servisini arayıp bilgi alabilirsiniz.

Hocam şu an bir bakayım dedim distribütörde degıstırıldı yazıyor durum tamamlandı yazıyor anakart a degısmıs mı oluyor sadece bu degıstiyse başka bir şeyde sorun yoktur yani değil mi sorunu bulup sadece bunu degıstırmıslerdır değil mi ekran kartı RAM'lar sağlamı yani.

İyi sevindim. Sorun muhtemelen anlık akım fazla geldiği için anakart parçaları korumak için yandı. Normalde PSU'nun görevi ama hazır sistemlerin kaderi bu. Ucuzlasın diye PSU'dan depolamadan ve RAM'lerden kısılıyor genelde. Yakın bir zamanda Gold Plus kaliteli bir PSU almaya bak. Yoksa elektrikler gittiğinde falan da bu tarz sıkıntılarla karşılaşabilirsin. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı