Çözüldü RX 6600 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Kino hocamın dikkatine.
Hocam bana diğer konuda saydığınız bütün her şeyi sırası ile yaptım. BIOS Update yapıldı Recep Baltaş hocamın gösterdiği gibi Smart acces açıldı XMP açıldı yani şu an bilgisayarı tam performans her şeyi hazırladım. Bu Smart acces Memory ayarını BIOS üzerinden açtım olması gerektiği gibi ama AMD softwareden bir şey yapmam gerekiyor mu acaba?
@kino

@Gökhan Şenak yabancı platformları kurcalıyorum bir yandan da bu ufak takılmaları çözmek için gördüğüm kadarıyla bayağı bir genelmiş. CoD Warzone'da "Cache Spot Shadows" ve "Cache Sun Shadows" ayarını kapatanlar iyi sonuçlar almışlar bir de bunu yap.

@Gökhan Şenak yabancı platformları kurcalıyorum bir yandan da bu ufak takılmaları çözmek için gördüğüm kadarıyla bayağı bir genelmiş. CoD Warzone'da "Cache Spot Shadows" ve "Cache Sun Shadows" ayarını kapatanlar iyi sonuçlar almışlar bir de bunu yap.
Hocam hepsini kapatıyorum. Texture hariç her şeyi kapatıyorum. Ne RAM kullanımı düşüyor ne VRAM kullanımı düşüyor. Sistem bildiğiniz yeri öpüyor o derece. Bir de stabil bir FPS değeri alamıyorum 70 bile sabit alsam öpüp başıma koyacağım o bile yok. Mauseyi sağa sola çevirdiğim de garip yumuşak bir takılma meydana geliyor. Buda tahminimce RAM yetersiz gelmeye başladığı için oluyor.

@Gökhan Şenak evet bu bana Borderlans 3'ü DX12 olarak oynarken olabiliyordu ama 1660 Super ile olmayıp burada kudurması ilginç. Oyun dosyalarını kontrol ettin mi herhangi bir bozukluğa karşı?
Hocam daha yeni indirdim oyunu zaten. Bu arada monitör Amd ekran kartı ile Adaptive Sync destekliyor Nvidia ile G-Sync destekliyordu. Bana biraz Adaptive Sync nin dandikliği de etki ediyor gibi geldi. Çünkü stabil bir şekilde 80 90 FPS Alsam da sanki 40*50 FPS alıyormuşum gibi akıcı oluyor oyun.

Cold War da yüksek çözünürlük için Ultra grafik paketi var acaba bunu indirip kullanmış olabilir misin? Bunu indirip indirmediği anlamak için oyuna girdiğin play tuşunun yanında options tuşu var oradan modify install kısmına gir orada sana neler yüklü gösterir mesela zombie, multiplayer, campaign ve bu high assets paketi.

Bir de oyundaki grafik ayarları kısmını ekran görüntüsü olarak atarsan oradan bakalım. Orada VRAM için allta bar oluyor ve galiba VRAM kısıtlayıcı bir ayar da olması lazım. Şimdi oyun bende yüklü değil hatırlamıyorum.

Son olarak Windows kurulumu düzgün yaptın mı? Sürücüler çipset filan eksiksiz mi? Hiç olmadı ben böyle bir şey yaşasam bir kez daha temiz yüklerdim. Hatta bazen Windows yüklenir yüklenmez ilk işim DDU'dan Windows Update ile sürücü indirmeyi kapatıyorum çünkü hep eski çipset sürücüleri yüklüyor AMD'nin. Sonra kendim ilk iş çipset > ekran kartı > ses > LAN driverları yükleyip ardından Windows Update'lerini yüklüyorum. Sonra Windows Store. Sonra DDU'dan tekrar Update güncellemelerini indirmesine izin veriyorum

Ayrıca driverstoreexplorer diye bir program var bunun ile yüklü sürücülerini görüyorsun bazen eski sürücü kalıntılarını sana gösteriyor orada Force delete yaparak temizliyorum bunları.

Ve her şeyi yükledikten sonra bir de üstüne
Komut sisteminden
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth ilk önce bunu bitince
sfc/scannow yapıyorum

Sistem dosyalarını denetliyorum. PC biraz böyle yani para verip 100.000'lik sistem de yapsan
Uğraştırır yani. Hani konsol gibi değil Windows da bir güncelleme sorunlu çıkar bütün sistemini etkiler. Bir sürücü hatalı olur. Performansın düşer o kadar çok olasılık var ki PC de o nedenle
Ne kadar iyi oyuncu isen bir o kadar da PC'nin dilinden anlayacak kadar tamirini de öğrenmek gerekiyor. Hep araştırıp bazen deneyerek yanılarak.

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

Cold War da yüksek çözünürlük için Ultra grafik paketi var acaba bunu indirip kullanmış olabilir misin? Bunu indirip indirmediği anlamak için oyuna girdiğin play tuşunun yanında options tuşu var oradan modify install kısmına gir orada sana neler yüklü gösterir mesela zombie, multiplayer, campaign ve bu high assets paketi.

Bir de oyundaki grafik ayarları kısmını ekran görüntüsü olarak atarsan oradan bakalım. Orada VRAM için allta bar oluyor ve galiba VRAM kısıtlayıcı bir ayar da olması lazım. Şimdi oyun bende yüklü değil hatırlamıyorum.

Son olarak Windows kurulumu düzgün yaptın mı? Sürücüler çipset filan eksiksiz mi? Hiç olmadı ben böyle bir şey yaşasam bir kez daha temiz yüklerdim. Hatta bazen Windows yüklenir yüklenmez ilk işim DDU'dan Windows Update ile sürücü indirmeyi kapatıyorum çünkü hep eski çipset sürücüleri yüklüyor AMD'nin. Sonra kendim ilk iş çipset > ekran kartı > ses > LAN driverları yükleyip ardından Windows Update'lerini yüklüyorum. Sonra Windows Store. Sonra DDU'dan tekrar Update güncellemelerini indirmesine izin veriyorum

Ayrıca driverstoreexplorer diye bir program var bunun ile yüklü sürücülerini görüyorsun bazen eski sürücü kalıntılarını sana gösteriyor orada Force delete yaparak temizliyorum bunları.

Komut sisteminden
sfc/scannow yapıyorum

Sistem dosyalarını denetliyorum. PC biraz böyle yani para verip 100.000'lik sistem de yapsan
Uğraştırır yani. Hani konsol gibi değil Windows da bir güncelleme sorunlu çıkar bütün sistemini etkiler. Bir sürücü hatalı olur. Performansın düşer o kadar çok olasılık var ki PC de o nedenle
Ne kadar iyi oyuncu isen bir o kadar da PC'nin dilinden anlayacak kadar tamirini de öğrenmek gerekiyor. Hep araştırıp bazen deneyerek yanılarak.

1650047838500.png

Komut sisteminden
sfc/scannow yapıyorum

Texture hariç her şey low hocam. O dediğiniz paketi de indirmedim zaten.

@kino hocam pardon konuya dahil oluyorum ama sorun memory leak gibi. memreduct kullanarak sorunu çözmeyi deneyebilirsin.

CoD Warzone ile ilgili Reddit'te sayısız konu var bu absürt kullanımlarla alakalı. Kimileri lanet edip silmiş, kimileri çözmüş çok karışık. En azından arkadaşın kartı sağlam mı değil mi onu teyit etsek sonra isterse sırf CoD Warzone için (eğer yapmıyorsa) 3050 gibi bir karta da yürüyebilir.

Hangi RX 6600 ve Cod Warzone videosuna da baksam 32 GB RAM kullanmış herifler.

Yeni konular

Geri
Yukarı