Çözüldü RX 6600 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Kino hocamın dikkatine.
Hocam bana diğer konuda saydığınız bütün her şeyi sırası ile yaptım. BIOS Update yapıldı Recep Baltaş hocamın gösterdiği gibi Smart acces açıldı XMP açıldı yani şu an bilgisayarı tam performans her şeyi hazırladım. Bu Smart acces Memory ayarını BIOS üzerinden açtım olması gerektiği gibi ama AMD softwareden bir şey yapmam gerekiyor mu acaba?
@kino

CoD Warzone ile ilgili Reddit'te sayısız konu var bu absürt kullanımlarla alakalı. Kimileri lanet edip silmiş, kimileri çözmüş çok karışık. En azından arkadaşın kartı sağlam mı değil mi onu teyit etsek sonra isterse sırf CoD Warzone için (eğer yapmıyorsa) 3050 gibi bir karta da yürüyebilir.

Hangi RX 6600 ve CoD Warzone videosuna da baksam 32 GB RAM kullanmış herifler.

Yalnız arkadaş Warzone oynamıyor

Cold War multiplayer oynuyor. 2'si farklı oyun.

@Stalkerlp oyuna çok uzağım ne yalan söyleyeyim. Ben arkadaşın 6600'ü sakat mı diye onu çözmeye çalışıyorum. Şu anda sistemi PCIe 4.0 anakart hariç eksiksiz hani bu saatten sonra ekran kartı bozuk değilse eklenecek pek şey kalmadı.
Hocam Adaptive Sync yi monitör üzerinden kapattım bir nevi stabil bir fps elde ettim fakat bu sefer de saçma sapan anlık takılmalar başladı. GPU kullanımın da düşme olmuyor ama anlık takılıyor. Bilmiyorum belki yanlış biliyorum ama bu ALLAHIN belası ekran kartı bu monitör ile tam uyumlu çalışmıyor sanırım.
@Gökhan Şenak AMD Radeon Software-Wattman üzerinden 2500 minimum 2600 maximum clock yapmayı dener misin?
Deneyeyim hocam bir

Hocam Adaptive Sync yi monitör üzerinden kapattım bir nevi stabil bir fps elde ettim fakat bu sefer de saçma sapan anlık takılmalar başladı. GPU kullanımın da düşme olmuyor ama anlık takılıyor. Bilmiyorum belki yanlış biliyorum ama bu ALLAHIN belası ekran kartı bu monitör ile tam uyumlu çalışmıyor sanırım.

Deneyeyim hocam bir
Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız anlatabilirim.

@Gökhan Şenak bugünlük CoD'u deneyebildiğin kadar dene sonra soluğu diğer oyunlarda al. Çoğu kişi tavsiyede bulundu yap bakalım. Başka oyunlarda sıfır sorun yaşarsan tekrar inceleriz bunu.
Hocam Death Stranding oynuyorum sıfır sıkıntı hiç bir sorun yaşamıyorum. Bana bütün bu lanet sıkıntıyı yaşatan oyun bu COD oldu resmen bilgisayardan oyun zevkimden soğudum ya.
Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız anlatabilirim.
Valla iyi olur hocam aslında bende onu arıyordum nereden yapacağım diye :)

Radeon Software türkçe mi ingilizce mi sizin?
Türkçe hocam
@Gökhan Şenak herhangi bir rekabetçi oyunu indirip denemenizi tavsiye ederim. Benzer bir sorunu yaşamıştım ve sorun kendini hep rekabetçi oyunlarda gösteriyordu.
Hocam Call of duty black ops 3 var ona girdim şimdi hiç bir sorun yaşamadım. 150-170 FPS yağ gibi akıyor. Ama işin garip ve komik tarafı bu sorunu Warzone ve Cod black ops cold war da yaşıyorum.
@Gökhan Şenak bugünlük CoD'u deneyebildiğin kadar dene sonra soluğu diğer oyunlarda al. Çoğu kişi tavsiyede bulundu yap bakalım. Başka oyunlarda sıfır sorun yaşarsan tekrar inceleriz bunu.
Hocam black ops 3 oyununa girdim oda aynı oyunun eskisi onda yağ gibi oynuyorum hiç bir sorun yaşamıyorum. Bu kartla ne kadar gariptir ki Warzone ve Black ops cold war oyunlarında sorun yaşıyorum. Muhtemelen modern warfare 2019 indirsem onda da aynı sorunları yaşarım gibime geliyor. Çünkü üçü de aynı oyun motoruna ait oyunlar.

Geri
Yukarı