Çözüldü RX 6600 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Kino hocamın dikkatine.
Hocam bana diğer konuda saydığınız bütün her şeyi sırası ile yaptım. BIOS Update yapıldı Recep Baltaş hocamın gösterdiği gibi Smart acces açıldı XMP açıldı yani şu an bilgisayarı tam performans her şeyi hazırladım. Bu Smart acces Memory ayarını BIOS üzerinden açtım olması gerektiği gibi ama AMD softwareden bir şey yapmam gerekiyor mu acaba?
@kino

O zaman yapacak bir şey yok iade edin isterseniz. Ben bütün drop sorunlarımı bu yöntemle çözüyordum çünkü minimum frekansa 2500 yazınca ekran kartını 2500 MHz'nin altına düşmemesi için zorlamış oluyorsunuz.
Valla anlamadım hocam. Nvidia ekran kartı kullandım yıllarca hiç böyle işler ile uğraşmadım. AMD resmen eziyet gibi bir şey.

Valla anlamadım hocam. Nvidia ekran kartı kullandım yıllarca hiç böyle işler ile uğraşmadım. AMD resmen eziyet gibi bir şey.

CoD için ben yine bakınırım alternatiflere de olmayacaksa olmayacak bu oyunda. Diğer oyunlarda akması kartta arıza olma ihtimalini de ortadan kaldırıyor. İade edeceksen de 3050 seni tatmin etmez 2K'da, 1080P'ye zor yetiyor. 3060 için kasman daha mantıklı olur.

CoD için ben yine bakınırım alternatiflere de olmayacaksa olmayacak bu oyunda. Diğer oyunlarda akması kartta arıza olma ihtimalini de ortadan kaldırıyor. İade edeceksen de 3050 seni tatmin etmez 2K'da, 1080P'ye zor yetiyor. 3060 için kasman daha mantıklı olur.
Valla hocam muhtemelen FreeSync bir monitöre geçsem sorunum çözülecek ama bir oyun için de koca monitörü değiştirecek halim yok. Adaptive Sync gerçekten çok kötü.

Şanssızlık hocam, her amd kullanıcısı bunu yaşamıyor. Aklımda bir çözüm daha var denenebilecek ama işe yaramaz büyük iht
Valla hocam ya 3060 bir ekran kartına geçeceğim yada böyle kalacak artık.
@Gökhan Şenak kullandığın monitör hangisiydi?
msi optix g273qf 27 Bu hocam.
Adaptive Sync ve Freesync aynı şey.
Hocam ADaptive Sync yi kapattığım zaman oyun daha akıcı oluyor fakat anlık takılmalar yaşıyorum sürekli. Buda ister istemez monitör ile ekran kartının arasında uyumsuzluk hissi veriyor bana.

Valla hocam ya 3060 bir ekran kartına geçeceğim yada böyle kalacak artık.

msi optix g273qf 27 Bu hocam.
Hocam işlemci soğutucun iyi ise, yanlış hatırlamıyorsan ryzen 5 3600 vardı sizde onu 4.5 GHz yapıp ramleri de 3600 mhz yapsak bir de ekran kartını biraz daha zorlasak sonuca ulaşabiliriz gibi, denenebilir en azından. Cod işlemci ve ram in hızlı olmasını çok seviyor.

Hocam işlemci soğutucun iyi ise, yanlış hatırlamıyorsan ryzen 5 3600 vardı sizde onu 4.5 GHz yapıp ramleri de 3600 mhz yapsak bir de ekran kartını biraz daha zorlasak sonuca ulaşabiliriz gibi, denenebilir en azından. Cod işlemci ve ram in hızlı olmasını çok seviyor.
Valla hocam açıkçası bir oyun için de donanımlarımı bu kadar zorlamak hiç istemiyorum. Bir tane ALLAHIN belası oyun yüzünden dün geceden beri uğraşıyorum.

Valla hocam açıkçası bir oyun için de donanımlarımı bu kadar zorlamak hiç istemiyorum. Bir tane ALLAHIN belası oyun yüzünden dün geceden beri uğraşıyorum.
Donanımlar insan değil zorlanmazlar eğer onu yapabilecek potansiyele sahiplerse yaparlar. Uğraşmak isterseniz yardım ederim, başka da bir çözüm düşünemiyorum şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı