RX 6600 için R5 5500 vs i3 12100F

Sana ne? Hazir sistem olarak aldim.
O zaman aldığın sistem kadar bilgin varsa ona göre yorum yapman gerekiyor. İnsanları izlediğin videoya göre yanlış yönlendirmene gerek yok. O izlediğin videodaki testler dışarıdan bir çok etkiye sahip olup o tarz değerler verebiliyor.

O zaman aldığın sistem kadar bilgin varsa ona göre yorum yapman gerekiyor. İnsanları izlediğin videoya göre yanlış yönlendirmene gerek yok. O izlediğin videodaki testler dışarıdan bir çok etkiye sahip olup o tarz değerler verebiliyor.
12100F, 5500'den daha iyi bir işlemci. 5600 olsaydı, 5600'ü tercih etmek daha mantıklıydı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Testing Games'ten daha iyi bileceksin yani?

12100F, 5500'den daha iyi bir işlemci. 5600 olsaydı, 5600'ü tercih etmek daha mantıklıydı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Testing Games'ten daha iyi bileceksin yani?
Az önce atılan videodaki değerlerle alakası yokmuş değil mi? Herkeste farklı olabiliyormuş.

Az önce atılan videodaki değerlerle alakası yokmuş değil mi? Herkeste farklı olabiliyormuş.
Hocam siz ne içiyorsunuz? 12100F, çoğu oyunda önde. Ayrıca önde olmayan oyunlarda birkaç FPS fark yemiş sadece. 12100F, önde olduğu oyunlarda kaç FPS fark atmış, bir bakın.

Ya anlamıyor musun? Bir videoda 120 fps ile önde ise başka bir videoda 90 fps ile o oyunda önde oluyor.
Tamam, ekran kartına vs. göre değişiklik gösterebilir ama sonuçta daha güçlü 12100F. Birebir aynı sistemi bulamayız. O videoda öyle, bu videoda da. Ayrıca PCIe 4.0 var H610M H'da. Çok fark etmez ama yine de daha güzel.

Denk gelseydi i3 12100F - RTX 3050/RTX 3060 ya da 3060 Ti düşünüyordum hazır sistemle RX 6600 - Ryzen 5500'ü gördüm 9800'e denk geldi iyi mi kötü mü bilmiyorum.
Intel sistem 11.000 vardı bu arada yanlış bilmiyorsam 1.5 ay oldu...

Güncellersem eğer 5600'e güncellerim fakat o da soğutucu ister.

6500 XT falan olsa sistem de i3 daha iyi olur 4 çekirdek olayını anlamadım tekli kullandığı için mi daha iyi normalde ben render vesaire de yapıyorum 5500'le zen3 kullanması avantajlı burada.
Oyundan daha çok render odaklı gibi bu işlemci.

Son düzenleme:
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar. i3 sistem GTX 1660S'in yanında takılı. RX 6600 de R5 5500 de takılı. Değiştiririm ama şu anlık tüm parçaları söküp takmaya üşeniyorum 😅

Fanboy'lar tarafından yorumum saldırıya uğramış. 😔

Senden büyük fanboy mu var konuda acaba, çöpten hallice işlemciyi övüyorsun. Git Ryzen 5600 falan öv öveceksen, o 5500 denen yamuk mimarili önbellek fakirinin ne oyun performansı varmış merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı