RX 6600 sistem çift ekranda takılıyor

BhuRock

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, çift monitör kullanıyorum. Biri Samsung 2K diğeri ise Samsung 1080p. 2K monitör DisplayPort 1.4 ile karta bağlı diğeri ise VGA to HDMI dönüştürücü ile bağlı. Sorun ise iki monitör arasında geçiş yaparken klasör, web sayfası vb. kasma oluyor. İkinci monitörde webde gezinirkende 1. monitörde sanki temassızlık varmış gibi anlık kararıp geliyor. Sizce sorun neden kaynaklıdır ve nasıl çözerim?

İşletim sistemi: Windows 10.
Ekran kartı: RX 6600 / sürüm 22.11.2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücü kaynaklı da olabilir.

VGA to DP ile de denedim sonuç aynı maalesef.

DP ile takınca bu sefer klasör vs geçişlerinde sorun yok ama browser (Chrome, Brave) kasmalar mevcut. Hatta geçiş yapmadan bile ekran içinde kaydırınca kasmalar görüntü anlık gitmesi oluyor. Anlamadım gitti.

VGA to DP ile de denedim sonuç aynı maalesef.

DP ile takınca bu sefer klasör vs geçişlerinde sorun yok ama browser (Chrome, Brave) kasmalar mevcut. Hatta geçiş yapmadan bile ekran içinde kaydırınca kasmalar görüntü anlık gitmesi oluyor. Anlamadım gitti.

Hatta konuyu bir üst seviyeye taşıyayım. Chrome, Brave, Opera da ekran içinde kaydırmada diğer monitöre geçirmede kasmalar olurken, Firefox'da akıyor hiçbir sıkıntı yok. Nasıl iş anlamadım gitti.

Son düzenleme:
Tarayıcı üzerinden Donanım Hızlandırma ayarlarını değiştirip deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı