RX 6600 sistem yavaşladı

TurboxFanClub

Decapat
Merhaba iyi akşamlar. Sistemimi 1 sene önce aldım, özellikleri şu şekilde; RX6600 8 GB, R5 5500, A520M Plus. Sistemim de son zamanlarda oyunlarda düşük FPS almaya başladım. Masaüstünde veya Google'da gezerken de yavaşladığını hissedebiliyorum. Her gün malware ve Kaspersky ile taratıyorum fakat hiçbir şey bulunmuyor. Bir sorun olduğunun farkındayım ama çözemiyorum. Sizlerden yardım istiyorum, ne yapabilirim?

SSD'yi sistemle beraber yani 1 yıl önce aldım. HDD 3 yıllık var.

Bilgisayarlar zaten zamanla yavaşlar. Yani bu kaçınılmaz bir son. Ama driver falan yükle yoksa. Ayar yap driver üzerinden. Temp'deki dosyaları sil arada. Windows güncelleştirmelerini yapmayı unutma. Ve arkada çalışan gereksiz uygulumaları kapat. En sonda başlangıç uygulamaları kısmından sadece sıkça kullandıklarını aç örneğin Discord.

Bilgisayarlar zaten zamanla yavaşlar. Yani bu kaçınılmaz bir son. Ama driver falan yükle yoksa. Ayar yap driver üzerinden. Temp'deki dosyaları sil arada. Windows güncelleştirmelerini yapmayı unutma. Ve arkada çalışan gereksiz uygulumaları kapat. En sonda başlangıç uygulamaları kısmından sadece sıkça kullandıklarını aç örneğin Discord.
Sistemimim zamanla yavaşlayacak bir özellikte olduğunu düşünmüyorum. Alalı fazla zaman da olmadı, yavaşlasa bile hafif hafif yavaşlar bence. Bir anda yavaşlamaya başladı. Ayrıca oyunlar da ki FPS değerleri yarı yarıya düştü.

CPU fazla ısınıyor ise kendini koruma altına alır düşük fps alırsın termal macunu değiştirebilirsin ayriyetten bilgisayarının fanlarındaki tozları silmen cok önemli cpu fanını sök temizle ve termal macun ekle baktın olmadı pc yi sıfırlaman senin için daha iyi olur

Sistemimim zamanla yavaşlayacak bir özellikte olduğunu düşünmüyorum. Alalı fazla zaman da olmadı, yavaşlasa bile hafif hafif yavaşlar bence. Bir anda yavaşlamaya başladı.

İşlemci ve anakart ne? Zaten RX 6600 öyle üst seviye bir sistem değil. Kötü değil iyi tabii ki de ama günümüzde 4060 falan varken RX 6600 tırt kalıyor. Fakat gene de yüksek ile Ultra ayarlarda 1080p de 60 FPS ila 70 FPS sağlar çoğu oyunda. Ya da virüs bulaşmış olabilir.

İşlemci ve anakart ne? Zaten RX 6600 öyle üst seviye bir sistem değil. Kötü değil iyi tabii ki de ama günümüzde 4060 falan varken RX 6600 tırt kalıyor. Fakat gene de yüksek ile Ultra ayarlarda 1080p de 60 FPS ila 70 FPS sağlar çoğu oyunda. Ya da virüs bulaşmış olabilir.
RX6600 4060 ile hemen hemen aynı güçte bir kart, 6600'ü kötülemenize üzüldüm. İşlemci R5 5500, Anakart Asus A520M Plus.

Yeni konular

Geri
Yukarı