RX 6600 vs RTX 2060 vs 3050

Bütçe
6000
Peki bir şey soracağım, ben şimdi bu RX 6600'ü alsam, yanında bir 650+80 Plus herhangi bir PSU alsam sorun çözülecek mi? Böyle bir şey yaşamak istemiyorum, ileride bu başımı ağrıtabilir, bu yüzden bir yandan da biraz daha bekliyeyim NVIDIA alayım diyorum.

Sen hangi sorundan bahsediyorsun anlamadım en son sorun yok demiştin.

İleride daha fazla alırsa ne yapacağım belli olur mu sence?

Film izlerken, oyun oynarken çökmeler, hatalar sağdan soldan fırlamadığı sürece bu hatayı kafaya takmaya gerek yok. Ben bildirimleri kapatıyorum bile. Sık sık hata alırsın bir şey olur o zaman çözüm konusunda yardımcı oluruz tabii ki. Ben 14 aydır 6600 XT kullanıyorum belki senin 10 katın kadar gördüm bu uyarıyı ama ne oyun deneyimime ne de günlük kullanımıma bir sıkıntı yarattı. Bu uyarı alakasız yerlerde de çıkabiliyor anlayacağın.

Tabii son karar sana ait, RX 6600 f/p olarak en iyi kart şu anda. Ben 6600 XT kullanıyorum ve ikinci el bile olsa şiddetle tavsiye ederim, kas gücü, OC kapasitesi ve sürücülerden aldığı performans artışı çok ciddi boyutlara geldi. NVIDIA tarafından RTX 3060, 2060 Super, 2060 12 GB modelleri bana göre 2060 6 GB ve 3050 gibi kartlardan çok daha mantıklı. Tabii bütçene uyar mı uymaz mı bilmiyorum.

Film izlerken, oyun oynarken çökmeler, hatalar sağdan soldan fırlamadığı sürece bu hatayı kafaya takmaya gerek yok. Ben bildirimleri kapatıyorum bile. Sık sık hata alırsın bir şey olur o zaman çözüm konusunda yardımcı oluruz tabii ki. Ben 14 aydır 6600 XT kullanıyorum belki senin 10 katın kadar gördüm bu uyarıyı ama ne oyun deneyimime ne de günlük kullanımıma bir sıkıntı yarattı. Bu uyarı alakasız yerlerde de çıkabiliyor anlayacağın.

Tabii son karar sana ait, RX 6600 F/P olarak en iyi kart şu anda. Ben 6600 XT kullanıyorum ve ikinci el bile olsa şiddetle tavsiye ederim, kas gücü, OC kapasitesi ve sürücülerden aldığı performans artışı çok ciddi boyutlara geldi. NVIDIA tarafından RTX 3060, 2060 Super, 2060 12 GB modelleri bana göre 2060 6 GB ve 3050 gibi kartlardan çok daha mantıklı. Tabii bütçene uyar mı uymaz mı bilmiyorum.

Eğer zaten alırsam 6600 ya da 3060 alacağım XT alamam şu anlık 3060 içinde belli bir miktar para toplamam gerek bakacağım ya dediğim şimdi RX 6500 xti satacağım korkuyorum adamda WattMan vesaire sorun çıkar diye adamın sistemi çok kötü yavaştan Update edecek Phantom X4 mü ne var o kadar beter.

Eğer zaten alırsam 6600 ya da 3060 alacağım XT alamam şu anlık 3060 içinde belli bir miktar para toplamam gerek bakacağım ya dediğim şimdi RX 6500 xti satacağım korkuyorum adamda WattMan vesaire sorun çıkar diye adamın sistemi çok kötü yavaştan Update edecek Phantom X4 mü ne var o kadar beter.

Çıkarsa servise versin. RTX 3060 fiyatına RX 6700 de var şu anda AMD kartlar öyle bir konumdaki her bütçede en iyi tutmuşlar gibi. Yalnız hiç kasmayıp RX 6600 de alıp geçebilirsin 6500 XT ile arasındaki farkın büyüklüğünü biliyorsun daha üzerine çıkmak için acele etme derim.

Çıkarsa servise versin. RTX 3060 fiyatına RX 6700 de var şu anda AMD kartlar öyle bir konumdaki her bütçede en iyi tutmuşlar gibi. Yalnız hiç kasmayıp RX 6600 de alıp geçebilirsin 6500 XT ile arasındaki farkın büyüklüğünü biliyorsun daha üzerine çıkmak için acele etme derim.

Sana güvenerek RX6600 almak istiyorum, fakat para çıkıştırabilirsem RTX 3060'dan vazgeçeceğimi düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı