RX 6600 XT WattMan hatası

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Veeee korktuğum başıma geldi, WattMan hatası almaya başladım. Şu anlık PC'yi açtığımda WattMan ayarları geri yüklendi diyor, onun dışında pek bir sorun çıkarmıyor. Bir de oyunlar çok nadir de olsa çöküyor. Bunun bir çözümü var mı? Çünkü karttan çok memnunum ve iade etmek istemiyorum. Ekran kartı Sapphire RX 6600 XT Nitro+.

1653327414585.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Veeee korktuğum başıma geldi, WattMan hatası almaya başladım. Şu anlık PC'yi açtığımda WattMan ayarları geri yüklendi diyor, onun dışında pek bir sorun çıkarmıyor. Bir de oyunlar çok nadir de olsa çöküyor. Bunun bir çözümü var mı? Çünkü karttan çok memnunum ve iade etmek istemiyorum. Ekran kartı Sapphire RX 6600 XT Nitro+.

Eki Görüntüle 1397505

Bu sebepten hala insanlar daha pahali olmasına rağmen NVIDIA tercih ediyor. Hep bir kuşku bende de olur mu diye.

Geçmiş olsun, sorunu düzelteceğim diye yakılan sigara paketleri, baş ağrısı için içilen ilaçlar ve bu sürede kullanılan elektrik faturasının tutarı toplanıp NVIDIA bir kart alınabilirdi.
Varsın FPS az olsun, fiyatı tuzlu olsun. Apple kafası ne ise NVIDIA kafasıda o olsun.

Sapphire RX 6600 kullanıyorum, bende ilk başlarda illallah ettim. Sürekli crash almalar, WattMan hataları, sürücü hataları vs. 1 hafta oldu sistemi alalı, ilk 3-4 gün biraz canımı sıktı ancak şu an fazla hata almıyorum. Pişman mıyım AMD aldığıma, değilim. Birkaç sürücü hatasıyla uğraşmamak için daha pahalıya oyundan oyuna değişen 10-30 FPS daha az alan 2060 almadığım için mutluyum. Sürücünüzü Minimal şekilde kurmayı deneyin, hala almaya devam ederseniz DDU ile sürücüyü silin, Windows Update ile sürücüyü kurun. Windows'un kendi kurduğu sürüm birçok kullanıcıda işe yaramış, denemekte fayda var.

Kaliteli markalarda çıkmıyor. Recep Baltaş'ın neden Sapphire sevmediği anlaşıldı...

Şimdi bakıldığında saphhire o kadar kötü marka değil diğer modellerle aynı fiyatlar.

Boş mesajlar atmak yerine konu sahibine yardımcı olsaydınız iyiydi. Neyse.

@egeoz316 sistem her açılışında oluyorsa Windows doğru kapanmıyor olabilir. Oyunlarda durum ne alemde?

Hocam keşke olabilsem bir bilgim yok hiç AMD kart kullanmadım.

Boş mesajlar atmak yerine konu sahibine yardımcı olsaydınız iyiydi. Neyse.

@egeoz316 sistem her açılışında oluyorsa Windows doğru kapanmıyor olabilir. Oyunlarda durum ne alemde?
Sadece bir kere kapatırken anlam veremediğim bir hata mesajı vermişti fakat ondan sonra sorunsuz kapanmıştı. Sorun harici SSD kaynaklı olabilir mi? Oyunlarım harici SSD'ye kurulu ve bu sistemde kullanmaya başladığımdan beri sistem biraz sapıtmaya başladı. İlk başta FH5 kendi kendine çöküyordu, onu düzelttim fakat sonra sürekli USB aygıt çıkarma sesi çıkmaya başladı ve bunlar sadece harici SSD takılıyken oluyor.
Sapphire RX 6600 kullanıyorum, bende ilk başlarda illallah ettim. Sürekli crash almalar, WattMan hataları, sürücü hataları vs. 1 hafta oldu sistemi alalı, ilk 3-4 gün biraz canımı sıktı ancak şu an fazla hata almıyorum. Pişman mıyım AMD aldığıma, değilim. Birkaç sürücü hatasıyla uğraşmamak için daha pahalıya oyundan oyuna değişen 10-30 FPS daha az alan 2060 almadığım için mutluyum. Sürücünüzü Minimal şekilde kurmayı deneyin, hala almaya devam ederseniz DDU ile sürücüyü silin, Windows Update ile sürücüyü kurun. Windows'un kendi kurduğu sürüm birçok kullanıcıda işe yaramış, denemekte fayda var.
Aslında ben de modelden gayet memnunum. Gerek soğutma, gerek performans olsun gayet güzel. RTX 2070 Super mobilden geçtim ve cidden güzel bir fark hissettirdi. Bu sorunlar çözülürse çok güzel kart.

Geri
Yukarı