RX 6600 XT WattMan hatası

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Veeee korktuğum başıma geldi, WattMan hatası almaya başladım. Şu anlık PC'yi açtığımda WattMan ayarları geri yüklendi diyor, onun dışında pek bir sorun çıkarmıyor. Bir de oyunlar çok nadir de olsa çöküyor. Bunun bir çözümü var mı? Çünkü karttan çok memnunum ve iade etmek istemiyorum. Ekran kartı Sapphire RX 6600 XT Nitro+.

1653327414585.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim anlamadığım durum SSD'nin diğer bilgisayarlarda hata vermeyip sadece bu bilgisayarda hata vermesi. Boş bir vaktimde bilgisayarın kendi SSD'sine bazı oyunları kurup deneyeceğim. Bu arada siz yazdıktan sonra aklıma geldi bu çökme sadece ETS 2 ve FH5'te olmadı. Bunun dışında Company of Heroes 2 oyununda da 2 kere çökme yaşamıştım. Hatta çöktüğünde save çöpe gitmişti ve 40 dakikalık yeri tekrar oynamak zorunda kalmıştım. SSD şuanlık baş şüpheli. Anakartımda ekstra M2 yuvası olsa M2 almak isterim fakat sadece 1 M2 yuvası var ve SATA SSD'ye çok yüksek meblalar ödemek istemiyorum. Bir süre idare etmem gerekecek artık.

Bir de yanlış hatırlamıyorsam MSI anakartlarda bir ara USB sorunları yaşanıyordu sen BIOS'u en son ne zaman güncelledin? Eski BIOS varsa onu bir güncelle, güncel ise şu makaledeki görsellere bir göz at.

Ek olarak çipset sürücüsünü de kur unuttuysan;

Tabii ek olarak sisteminde yer açarsan Company of Heroes oyununu ilk etapta sisteme çekip dene. Uzun oynanış saatlerinde aynı şekilde hata almazsan suçlu kesin haricidir diyebiliriz.

@egeoz316 Kardeşim asus dual serisi rx 6600 xt var bende de AMD arayüzünde bildirimlerde aynı uyarıyı bende alıyorum.Markaya özel bir şey değil...Emin ol kaç defa kararsız kaldım nvidia almadım diye...halen daha şüphelerim var ama aldım bir kere ;Allah yardımcımız olsun :)

Bir de yanlış hatırlamıyorsam MSI anakartlarda bir ara USB sorunları yaşanıyordu sen BIOS'u en son ne zaman güncelledin? Eski BIOS varsa onu bir güncelle, güncel ise şu makaledeki görsellere bir göz at.

Ek olarak çipset sürücüsünü de kur unuttuysan;

Tabii ek olarak sisteminde yer açarsan Company of Heroes oyununu ilk etapta sisteme çekip dene. Uzun oynanış saatlerinde aynı şekilde hata almazsan suçlu kesin haricidir diyebiliriz.
BIOS'u 5600 kullandığım için en güncel sürüme yükseltmiştim, chipset sürücüleri ise Aralık 2021'de kurdum ve güncel sayılabilir. Ayrıca o zaman sistemi 1600 AF ve GT 710 ile kullanıyordum ve USB ile ilgili bir sorun yaşamıyordum. İlk başta ETS 2'yi deneyeceğim çünkü nisbeten en çok oynadığım ve çökme yaşadığım oyun o.

@serkanbaba90 o kadar ben de aldım 6600 XT ile 9 ayda ama kart taş gibi sorunsuz çalışıyor, oyunlarda veya yükte toplasan 5 kere çökmüştür e oyunların da hepsi korsan. Arada çökme Allah'ın emri NVIDIA kullanırken de bu kadar çöküyordu. Ne zaman günde üst üste çökmeler başlar oynanmayacak seviyeye gelir o zaman ciddiye biner iş. 2 yıllık AMD deneyiminden sonra bu hatayı ciddiye almıyorum açıkçası elektrikler kesilir Wattman, oyundan çıkarken yanıt vermez Görev Yöneticisi ile kapatmaya zorlarsın Wattman, RAM'ler bozulur Wattman.

Screenshot_1.jpg

@egeoz316 bak bakalım, bir gelişme olursa söylersin.

@serkanbaba90 o kadar ben de aldım 6600 XT ile 9 ayda ama kart taş gibi sorunsuz çalışıyor, oyunlarda veya yükte toplasan 5 kere çökmüştür e oyunların da hepsi korsan. Arada çökme Allah'ın emri NVIDIA kullanırken de bu kadar çöküyordu. Ne zaman günde üst üste çökmeler başlar oynanmayacak seviyeye gelir o zaman ciddiye biner iş. 2 yıllık AMD deneyiminden sonra bu hatayı ciddiye almıyorum açıkçası elektrikler kesilir Wattman, oyundan çıkarken yanıt vermez Görev Yöneticisi ile kapatmaya zorlarsın Wattman, RAM'ler bozulur Wattman.

Eki Görüntüle 1397672

En erken cuma günü deneyebilirim, bir gelişme olursa buraya yazarım.

Eki Görüntüle 1397672

Kardeşim benim ise 1 ay oldu olmadı ,Umarım bende de sadece bir bildirim olarak kalır :) RDR2 oynuyorum, full ultra ayarlarda asla oynayamıyorum Ölümüne kasıyor(ama herşey sonda) ,sebebi işlemci(r5 2600) ve (tek slot 16gb) Ramden dolayı söz konusu farkındayım.Ayarları ultra/high karışık oynuyorum idare ediyorum.Saint Denis'de ve yer yer yine drop giriyor fakat memnunum.Eğer böyle performans verip daha fazla sıkıntı çıkarmazsa...

Geri
Yukarı