RX 6600'den gelen cızırtı

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bende ASUS RX 6600 var ve bugün sebepsiz yere hiçbir şey yokken cızırtı sesi gelmeye başladı. Çok kanser bir ses fan vs hepsini kontrol ettim hiçbiri değil. Sanırım bobin sesi diye bir şeymiş. Forumlarda gördüğüm kadarı ile V-Sync açınca ses gidiyormuş bende öyle yaptım ve ses gerçekten azalıyor evet ama. Sonuçta YouTube'da 4 k video izlerken de gelecek. Çok basit bir oyunu oynarken de gelecek bu ses. Evet V-Sync açınca azalıyor ama yine de çok kanser bir ses. Yok mudur acaba bunun çözümü? Çok kanser edici bir durum hiçbir şey yokken ses gelmeye başladı ve kulağımın içinde o ses yankılanıyor o ses.
Sebepsiz sistemime bunların olması çok üzücü

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine denen problemi yaşıyorsun. Bobinlerden geçen akımın yarattığı bir titreşim sesi sayılır kendileri, çözümü yoktur hatta günümüzde tüm kartlarda oluşabilecek kronik bir problem diyebiliriz. Çözümü de yok malesef. Garantisi devam ediyorsa şansını deneyip üreticiye gönderebilirsin.

Coil Whine denen problemi yaşıyorsun. Bobinlerden geçen akımın yarattığı bir titreşim sesi sayılır kendileri, çözümü yoktur hatta günümüzde tüm kartlarda oluşabilecek kronik bir problem diyebiliriz. Çözümü de yok malesef. Garantisi devam ediyorsa şansını deneyip üreticiye gönderebilirsin.
Evet göndereceğim ama değiştirmeleri gerekmiyor mu zaten ? Ürünün kendi sorunu sonuçta.

Evet göndereceğim ama değiştirmeleri gerekmiyor mu zaten ? Ürünün kendi sorunu sonuçta.
Kartın çalışmasında ve performansında herhangi bir kusur teşkil etmediğinden dolayı genelde olduğu gibi geri gönderiyorlar ama denemekten zarar gelmez. Çoook eskiden GTX900 serisinde patlak vermişti bu olay, o tarihlerde yüzdelik olarak düşük de olsa bazı üreticiler değişim yapıyordu. Şu anki tutumlarını bilmiyorum ancak güzel bir üslupla şansını deneyebilirsin.

Kartın çalışmasında ve performansında herhangi bir kusur teşkil etmediğinden dolayı genelde olduğu gibi geri gönderiyorlar ama denemekten zarar gelmez. Çoook eskiden GTX900 serisinde patlak vermişti bu olay, o tarihlerde yüzdelik olarak düşük de olsa bazı üreticiler değişim yapıyordu. Şu anki tutumlarını bilmiyorum ancak güzel bir üslupla şansını deneyebilirsin.
Umarım hallederler 14 gün ekran kartsız kaldığimla kalmiyim 😂
Coil Whine'ı bir sorun olarak görmüyolar genelde. Karta zarar veren bir şey değil çünkü.

Geri
Yukarı