RX 6600XT satıp RTX 3060 Ti almak mantıklı mı?

Galax alabilirsiniz.

Teşekkürler.

Bence gerek yok 3060 Ti'da güç farkı olarak çok az bir fark var. Şu an yapabileceğiniz en mantıklı hareket elinizdeki ekran kartını satıp yeni çıkacak RTX 4000 serisini beklemek olabilir ama Türkiye'de yaşadığınızı unutmadan Dolar'ın her an ne olacağı belli değil.

4000 serisi ne kadardan başlar bir fikriniz var mı? Şu an karta alıcısı var parayı gönderdi kargolama mı bekliyor akşam üstü halledeceğim dedim o da kabul etti. Eğer yakın zamandaysa beklerim 1 hafta falan ama değilse bekleyemem okuduğum bölümde lazım bilgisayar. Okulda var fakat ödevler ev üstünden yapılıyor.

3060ti a geçsen aradaki performans farkı çok değil.Tek sorununuz performanssa geçmeyin derim.

4070 çıkar 3 ay sonra falan 35k resmi fiyatı olan 4090 41k dan ön siparişe açıldı Trde. Yani fiyatlar aşırı uçuk değiş şuanlık dövize falan yatırın parayı bekleyin 4070 3090'la aynı oyun performansı vercek deniyor.Dlss 3.0 da devreye girince tokatlar.

Kdv indirimide gelirse çok iyi fiyata 4070 bulunur.

3060 Ti'a geçsen aradaki performans farkı çok değil. Tek sorununuz performanssa geçmeyin derim.

4070 çıkar 3 ay sonra falan 35k resmi fiyatı olan 4090 41kdan ön siparişe açıldı TR'de. Yani fiyatlar aşırı uçuk değiş şu anlık dövize falan yatırın parayı bekleyin 4070 3090'la aynı oyun performansı verecek deniyor. DLSS 3.0 da devreye girince tokatlar.

KDV indirimide gelirse çok iyi fiyata 4070 bulunur.

Ben bilgisayar üstüne okuduğum için bekleme imkanım yok. 3060 Ti geçme amacımsa açıkça belirteyim karttan aşırı rahatsız olmam. Yüksek sesli coil whine sesinden tut oyun oynarken ekranın 20 30snligine gidip bir arıza sebebiyle vesaire diye bildirim gelmesinden tut emsallerine göre az FPS vermesinden tut Alt Tab falan attığım zaman ya da dosya aç kapa yani en basit işlemi yaparken bile ekranda çizgiler çıkıyor yani bu kartı aldığım güne...

En basitinden o kadar iyi PC gerektirmeyen valoranti 110 120fps oynuyorum hatta Side girince 90lara kadar düşüyor.

Sizi tatmin etmediyse 3060 Ti da tatmin etmez performans açısından 11 bine onu alacağına 6700XT ya da 6800 alabilirsiniz. Bu fiyatlarda AMD daha karlı hem fiyat hem 12 GB oluşu.

Ben bilgisayar üstüne okuduğum için bekleme imkanım yok. 3060 Ti geçme amacımsa açıkça belirteyim karttan aşırı rahatsız olmam. Yüksek sesli coil whine sesinden tut oyun oynarken ekranın 20 30snligine gidip bir arıza sebebiyle vesaire diye bildirim gelmesinden tut emsallerine göre az FPS vermesinden tut Alt Tab falan attığım zaman ya da dosya aç kapa yani en basit işlemi yaparken bile ekranda çizgiler çıkıyor yani bu kartı aldığım güne...

En basitinden o kadar iyi PC gerektirmeyen valoranti 110 120fps oynuyorum hatta Side girince 90lara kadar düşüyor.
Yazılımsal sorun varsa değişin o zaman ya da a770 çıkcakmış 16gb'lık 12 sinde oda beklenebilir ama onun da yazılımı çok kötü olabilir.

Ekran kartında sorun olduğunu düşünüyorsanız da garantiye gönderip paranızı geri almaya bakın.

Yazılımsal sorun varsa değişin o zaman ya da A770 çıkcakmış 16 GB'lık 12'sinde oda beklenebilir ama onun da yazılımı çok kötü olabilir.

Ekran kartında sorun olduğunu düşünüyorsanız da garantiye gönderip paranızı geri almaya bakın.

Hocam 7E aldım 6ya kapattım aksamada 3060 Ti siparişi veriyorum teşekkürler düşüncelerin için iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı