RX 5600 XT'yi satıp RTX 3060 almak mantıklı mı?

Mining yapma amacım yok. Amacım oyun oynamak.
Hangisi oyunlarda daha çok FPS verir?
RTX 3060, FreeSync ile kullanılır mı? Monitörüm FreeSync.
RX 5600 XT'yi satarsam gelen para RTX 3060'a yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stokların sınırlı olacağı ve bir süre tekli satışında olamayacağından dolayı almanız çok zor. Alınsa da fiyatlar hiç uygun olmayacaklar. Dün bir konuda @Motionless IN White yazışmalarını göstermişti ve 13500'e göre hesaplayın gibi bir cevap almıştı GameGaraj'dan.

Sattıktan sonra beklemeniz gerek. Ben RX 5700 XT ekran kartımı 9500 TL ye sattım. İdareten eski bir ekran kartı kullanıyorum. Beklemek gerekecek piyasalar düzeldiğinde sattığınız fiyata cidden 5600 den daha iyi kartlar denk getirebilirsiniz.

3060 ile FreeSync kullanamazsın. Monitörün G-Sync destekliyorsa kullanabilirsin.

5600 XT'yi satarsan 3060 alamazsın.

Edit: 3060 için hashrate yarı düşürüldü. Eğer mininciler bir şey yapamazasa ucuzlar.

Mining yapma amacım yok. Amacım oyun oynamak.
Hangisi oyunlarda daha çok FPS verir?
RTX 3060, FreeSync ile kullanılır mı? Monitörüm FreeSync.
RX 5600 XT'yi satarsam gelen para RTX 3060'a yeter mi?

RX 5500XT 8G sattım. Elimdeki 9800GS 1GB ekran kartıyla forumda dolaşıyorum. Sabırlıysanız satın.

Stokların sınırlı olacağı ve bir süre tekli satışında olamayacağından dolayı almanız çok zor. Alınsa da fiyatlar hiç uygun olmayacaklar. Dün bir konuda @Motionless IN White yazışmalarını göstermişti ve 13500'e göre hesaplayın gibi bir cevap almıştı GameGaraj'dan.
Nasıl yani? Fiyatı 13.000 TL mi olacak? Yoksa hazır sistemler ile mi?

3060 ile FreeSync kullanamazsın. Monitörün G-Sync destekliyorsa kullanabilirsin.

Edit: 3060 için hashrate yarı düşürüldü. Eğer mininciler bir şey yapamazasa ucuzlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu hangi kartlarda geçerli?
RTX 3060 daha güçlüyse ve gerçekten RX 5600 XT'yi sattığımda para yetecekse alacağım. Fiyat tamemen ne zaman belli olur?

Niye alamam 3060?

Geri
Yukarı