RX 5600 XT'yi satıp RTX 3060 almak mantıklı mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu hangi kartlarda geçerli?
RTX 3060 daha güçlüyse ve gerçekten RX 5600 XT'yi sattığımda para yetecekse alacağım. Fiyat tamemen ne zaman belli olur?

Niye alamam 3060?
Tekli satış bulmak biraz zor olacak. Olsa da senden benden önce botlarla kartlara saldıranlar olacak. Ayrıca biz 4500-5000 lira gibi bir rakamdan satışa çıkacağını öngörüyorduk fakat herhalde fırsatçıların ikinci el piyasasında fahiş rakamlara okutmaya çalışma olayını onlardan önce firmalar yapacak gibi duruyor.

RTX3060 ile RTX3060Ti arasında ciddi CUDA çekirdeği sayısı farkı var, bu nedenle aralarında büyük bir performans farkı olacağını düşünüyorum. RTX3060Ti`ye yönelebilirsen daha iyi olur bence.

Mining yapma amacım yok. Amacım oyun oynamak.
Hangisi oyunlarda daha çok FPS verir?
RTX 3060, FreeSync ile kullanılır mı? Monitörüm FreeSync.
RX 5600 XT'yi satarsam gelen para RTX 3060'a yeter mi?

Yakın ve orta vadede ekran kartı piyasasının düzelmesi çok zor. Eğer normal şartlar ve normal fiyatlar olsaydı mantıklı olabilirdi fakat 3080 fiyatına bile 3060 bulunmaz bu dönemde.

RTX3060 ile RTX3060Ti arasında ciddi CUDA çekirdeği sayısı farkı var, bu nedenle aralarında büyük bir performans farkı olacağını düşünüyorum. RTX3060Ti`ye yönelebilirsen daha iyi olur bence.
Ti modeli çok daha pahalı.
Sattıktan sonra beklemeniz gerek. Ben RX 5700 XT ekran kartımı 9500 TL ye sattım. İdareten eski bir ekran kartı kullanıyorum. Beklemek gerekecek piyasalar düzeldiğinde sattığınız fiyata cidden 5600 den daha iyi kartlar denk getirebilirsiniz.
Siz hangi kartı alacaksınız?
Bu sistem bu fiyattaysa büyük ihtimalle RTX 3060 5-5,5K olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı