RX 6750 XT satıp RTX 3060 almak mantıklı mı?

Yusuf11

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12400F・ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT・ASUS PRIME H610M-K・GoodRam 8GB IRDM x2・GoodRam 512GB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe・Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa

Razer BlackShark V2 X Gaming Kulaklık・Razer Deathadder V2 Mini Gaming Mouse
Meslek
Öğrenci, Yazılımcı, İngilizce-Türkçe Tercüman
Merhaba, İtopya'dan birkaç gün önce RX 6750 XT ekran kartlı bir hazır sistem aldım. Bilgisayarı kullandığım süre boyunca sürekli WattMan hatası alıyorum. Ekran donuyor, kararıyor. Sürekli bunun olmasından bıktım artık. Garantisi var evet biliyorum fakat nedense şu an AMD ekran kartlarından soğudum.

Ben aralık ayında yani kampanya döneminde aldığım hazır sistemde RX 6750 XT vardı ve fiyatı 8.384, 42 TL'ydi. Şu an aynı kart aynı yerde 13.734, 47 TL olmuş. Bu fiyat artışı çok fazla bence. Zamanında 3060 Ti'lı bir sistem almak varken şimdi bu paraya en fazla 3060 alabiliyorum.

Sizce "ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT OC ARGB 12 GB GDDR6 192 bit ekran kartı'nın (8.384, 42 TL) para iadesini isteyip yerine "Gigabyte GeForce RTX 3060 eagle OC 12 GB GDDR6 192 bit LHR ekran kartı" (7.999, 00 TL) almak mantıklı mı? Ekran kartı için en fazla bütçem 8500 TL.

Bilgisayarı genel amaçlı işler ve oyun için kullanıyorum, video izlemek, yazı yazmak gibi genel amaçlar. Üstelik yazılım yapıyorum. Yazılım yaparken de bu hatayı çok aldım ve artık sinir bozucu hale geldi. Valorant, The Witcher 3, Cyberpunk 2077 gibi oyunlar oynuyorum. Valorant'ta ortalama 300-400 FPS falan alıyorum bu sistemle. RTX 3060 olana geçince ne kadar düşer? Değer mi?

Not: Bu yazıyı yazarken bile 2 kere donma, siyah ekran (WattMan) sorunları yaşadım.
Aldığım sistem: Efe uygaç-shelby

Sonunda objektif yorum yapan birisi. Yorumlar gelecektir eminim, yok sadece ekran kartı ile alakalı değildir driver sürümüdür falan filan. Ben de RX6600 aldığımda aynı şeyleri söylediler. Ama şöyle bir gerçek var 6750XT 3060'tan daha perfonmanslı bir kart.

Aralarında en az yüzde 20 performans farkı var, yaşadığın sorunlar 6000 serisinde genel olarak az oluyor, değişim ile şansını deneyebilirsin çünkü o kadar çok hata alman normal değil.

Merhaba, İtopya'dan birkaç gün önce RX 6750 XT ekran kartlı bir hazır sistem aldım. Bilgisayarı kullandığım süre boyunca sürekli WattMan hatası alıyorum. Ekran donuyor, kararıyor. Sürekli bunun olmasından bıktım artık. Garantisi var evet biliyorum fakat nedense şu an AMD ekran kartlarından soğudum.

Ben aralık ayında yani kampanya döneminde aldığım hazır sistemde RX 6750 XT vardı ve fiyatı 8.384, 42 TL'ydi. Şu an aynı kart aynı yerde 13.734, 47 TL olmuş. Bu fiyat artışı çok fazla bence. Zamanında 3060 Ti'lı bir sistem almak varken şimdi bu paraya en fazla 3060 alabiliyorum.

Sizce "ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT OC ARGB 12 GB GDDR6 192 bit ekran kartı'nın (8.384, 42 TL) para iadesini isteyip yerine "Gigabyte GeForce RTX 3060 eagle OC 12 GB GDDR6 192 bit LHR ekran kartı" (7.999, 00 TL) almak mantıklı mı? Ekran kartı için en fazla bütçem 8500 TL.

Bilgisayarı genel amaçlı işler ve oyun için kullanıyorum, video izlemek, yazı yazmak gibi genel amaçlar. Üstelik yazılım yapıyorum. Yazılım yaparken de bu hatayı çok aldım ve artık sinir bozucu hale geldi. Valorant, The Witcher 3, Cyberpunk 2077 gibi oyunlar oynuyorum. Valorant'ta ortalama 300-400 FPS falan alıyorum bu sistemle. RTX 3060 olana geçince ne kadar düşer? Değer mi?

Not: Bu yazıyı yazarken bile 2 kere donma, siyah ekran (WattMan) sorunları yaşadım.

Bende de aynı sistem var fakat hiç bu hataları almadım. Hangi oyunda alıyorsun bu hataları?

Performans farkı çok fazla iki kart arasında. Zamanınız varsa garantiye yollama işini denerdim ben.

Kesinlikle HAYIR. Hadi birisinin 3070Ti rakibi olmasını bıraktım ROG'dan Eagle'ye mi geçilir?

Bende de aynı sistem var fakat hiç bu hataları almadım. Hangi oyunda alıyorsun bu hataları?
İşin garip tarafı şu ana kadar oyunlarda sadece 1 kere yaşadım bunu. Oyun bir anda kapanmıştı, o da The Witcher 3'deydi. Genel olarak yazı yazarken, video izlerken ve yazılım yaparken yani genel işleri yaparken oluyor sürekli bu.

Performans farkı çok fazla iki kart arasında. Zamanınız varsa garantiye yollama işini denerdim ben.
Kesinlikle HAYIR. Hadi birisinin 3070Ti rakibi olmasını bıraktım ROG'dan Eagle'ye mi geçilir?
Aslında bende öyle düşünüyorum. Fakat bir yandan gönlüm hep NVIDIA'dan yana, aklım orada kaldı.

Keşke size açtığınız konuda attığım 3060-3060 Tİ sistemi alsaymışsınız.
Diğer parçaların nedir?

İşin garip tarafı şu ana kadar oyunlarda sadece 1 kere yaşadım bunu. Oyun bir anda kapanmıştı, o da The Witcher 3'teydi. Genel olarak yazı yazarken, video izlerken ve yazılım yaparken yani genel işleri yaparken oluyor sürekli bu.

Hocam bende öyle bir sorun yok ama ben alır almaz bilgisayara format atıp her şeyi kendim kurdum. Bunu deneyin olmazsa garantiye yollayın sorunun çözüleceğine inanıyorum çünkü bu sorun genel olarak azaldı.

Sonunda objektif yorum yapan birisi. Yorumlar gelecektir eminim, yok sadece ekran kartı ile alakalı değildir driver sürü müdür falan filan. Ben de RX6600 aldığımda aynı şeyleri söylediler. Ama şöyle bir gerçek var 6750XT 3060'tan daha performanslı bir kart.

Kesinlikle bunu kabul ediyorum. Aralarında performans farkı illa var. Sadece bu farkın ne kadar olduğunu merak ediyorum. Hem NVIDIA'nın DLSS'i AMD'nin FSR'ından daha iyi.

Hocam bende öyle bir sorun yok ama ben alır almaz bilgisayara format atıp her şeyi kendim kurdum. Bunu deneyin olmazsa garantiye yollayın sorunun çözüleceğine inanıyorum çünkü bu sorun genel olarak azaldı.
Format dışında yapmadığım şey kalmadı. Artık bu sorunun yazılımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Garantiye yollayacağım muhtemelen.

Keşke size açtığınız konuda attığım 3060-3060 Tİ sistemi alsaymışsınız.
Diğer parçaların nedir?
Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT OC ARGB 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
GoodRam 8GB IRDM X 3200MHz CL16 DDR4 Kırmızı Single Kit Ram X 2
ASUS PRIME H610M-K 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX Anakart
Intel Core i5 12400F 4.40GHz 18MB Önbellek 6 Çekirdek Soket 1700 10nm İşlemci
GoodRam 512GB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe SSD Gen.2 (2000MB Okuma / 1600MB Yazma)

Geri
Yukarı