RX 6700 XT Ryzen 5 5600 RDR2 düşük performans

mertlev

Hectopat
Ekran kartı
rx6700xt
İşlemci
ryzen 5 5600
Merhaba, bir test videosunda adam aynı işlemci aynı ekran kartıyla 150 civarı FPS alıyor, o adamın ayarlarının aynısını yapıp uyguluyorum 110-130 civarı FPS alıyorum.
İşlemci oyunda 4650MHz de bu arada. Sorun nedir acaba?
Şu videodan bahsediyorum. Adamın ayarların aynısını yapıyorum ama 110-130 arası dolanıyor FPS. Farkındayım adamın işlemci 5600X ama 4500MHz de çalışıyor benim işlemci 4650'de çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamın anakartı vb de bu durumları etkiler. Neredeyse eşit alıyorsunuz işte
Hocam 60 fps bile verse bana yetiyo oynamak için zaten ama 20 fpslik bir fark görünce dedim acaba kartta bir sorun olabilir mi o yüzden konu açtım, anakartım b450 tomahawk

@partylikeits1941 hocam sendede aynı kart vardı sanırım sence benim kartta bir sorun mu var?

Son düzenleme:
Hocam 60 fps bile verse bana yetiyo oynamak için zaten ama 20 fpslik bir fark görünce dedim acaba kartta bir sorun olabilir mi o yüzden konu açtım, anakartım b450 tomahawk

@partylikeits1941 hocam sendede aynı kart vardı sanırım sence benim kartta bir sorun mu var?
FSR açık elemanın benchmarkında, sende de açık mı FSR?

FPS haritada bulunduğun bölgeye göre değişir. Saint Denis'de kalabalığın ortasında olmakla karlı dağların tepesinde tek başına olmak bir değildir. Bunların arasında 50-60 FPS fark olabilir.

evet quality seçili.
Güvenilir bir benchmark kanalının videosunu izledim 90-100 FPS civarı takılıyor FSR olmadan high presette. Bu elemanın yaptığı ayarlarda medium'a çekilen ayarlar olsa da ultraya çekilenler de var. High-Ultra mixi için 90 FPS alsan, 110-130 FPS gayet normal FSR ile. Yine o ayarlara benzer ayarlarda FSR açıkken başka bir benchmark var, onda da sendeki değerler gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

FPS haritada bulunduğun bölgeye göre değişir. Saint Denis'de kalabalığın ortasında olmakla karlı dağların tepesinde tek başına olmak bir değildir. Bunların arasında 50-60 FPS fark olabilir.
Bir de bu var tabi.

Güvenilir bir benchmark kanalının videosunu izledim 90-100 FPS civarı takılıyor FSR olmadan high presette. Bu elemanın yaptığı ayarlarda medium'a çekilen ayarlar olsa da ultraya çekilenler de var. High-Ultra mixi için 90 FPS alsan, 110-130 FPS gayet normal FSR ile. Yine o ayarlara benzer ayarlarda FSR açıkken başka bir benchmark var, onda da sendeki değerler gibi.

Bir de bu var tabi.
Hocam ozaman normal gibi duruyor kartta bir sorun olmadığından emin olmak için yapabileceğim bi test gibi birşey varmı?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı