RX 6700'den gelen cızırtı sesi neyden kaynaklanıyor olabilir?

Thaquas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem aldım. Ekran kartı modelim Sapphire Pulse RX6700. Ancak ilk çalışmadan bu yana kasada bir cızırtı sesi geliyor. Çeşitli yöntemler ile sesin kaynağının ekran kartı olduğunu buldum. Ve internetten araştırdığımda coil whine olacağını düşündüm. Ama internette çoğu kişi sadece yük altında ses çıkardığını belirtmiş. Ben de ise Windows açıldıktan itibaren sürekli geliyor yüke göre değişmiyor. Sebebi ne olabilir?

Coil whine sorunu var ama sürekli çıkartmamalı normalde o sesi. Güç kaynağı kaynaklı olabilir, kablolar tam takılmamış olabilir. Yakın zamanda aldıysanız eğer en basit şekilde iade edebilirsiniz.

Kral iade değişim falan yapmıyorlar uğraşınıza yazık ayrıca cw normal bir durum artık kabullenmemiz gerek neredeyse her kartta var. Akım sesidir bu şarj aletlerinden duylardan veyahut başka bir elektrikli aletin kartından duyabilirsin. Olmasa tabii ki daha iyi olurdu meraklı değiliz ama markaya bunu kabul ettirip değiştirtmek samanlıkta iğne aramakla aynı şey.

Büyük ihtimal güç kaynağından kaynaklanıyor. Bende de cızırtı sorunu var ama yüksek FPS'de ortaya çıkıyor.
Herkesin mi güç kaynağı bozuk dostum. Yüksek fps'de çıkmasının nedeni karttan daha fazla akım geçmesi kartın ısınması bobinlerin ağlamasıdır.

Ekran kartının güç bağlantısıni çıkarıp bilgisayarı çalıştırdım. O zaman cızırtı sesi yoktu. Yine de güç kaynağından dolayı olabilir mi?

Güç kaynağınla alakası yok merak etme normal bir durum. Neredeyse bütün güç, güç pinlerinden geliyor zaten PSU ile alakası yok. Takmayın kafaya uv yapıp da giderebilirsiniz biraz, çok sinir olduysanız.

Kral iade değişim falan yapmıyorlar uğraşınıza yazık ayrıca cw normal bir durum artık kabullenmemiz gerek neredeyse her kartta var. Akım sesidir bu şarj aletlerinden duylardan veyahut başka bir elektrikli aletin kartından duyabilirsin. Olmasa tabii ki daha iyi olurdu meraklı değiliz ama markaya bunu kabul ettirip değiştirtmek samanlıkta iğne aramakla aynı şey.
Benim kartta da var ama yüksek FPS'de oluyor sadece. İlk çalışmadan bu yana dediği için iade edebileceğini söyledim. Yoksa ben hem AMD'ye hem de SAPPHIRE'e sordum, sıkıntı yok dedikleri için iade etmedim.
Ayrıca bu sorun tüm kartlarda olacak diye bir şey yok. Kullandığım bir çok kartta böyle bir sorun yoktu. Sanırım firmalar artık maliyet kalemi olarak görmüşler ki bu sorun bu kadar sık karşılanan bir şey olmuş.

Benim kartta da var ama yüksek FPS'de oluyor sadece. İlk çalışmadan bu yana dediği için iade edebileceğini söyledim. Yoksa ben hem AMD'ye hem de Sapphire'e sordum, sıkıntı yok dedikleri için iade etmedim.
Ayrıca bu sorun tüm kartlarda olacak diye bir şey yok. Kullandığım birçok kartta böyle bir sorun yoktu. Sanırım firmalar artık maliyet kalemi olarak görmüşler ki bu sorun bu kadar sık karşılanan bir şey olmuş.

Kral neredeyse her kart diyorum istediğin gibi anla yeni alacağın en azından AMD sistemlerin %99'unda cızırtı veya cw karşına çıkacak. NVIDIA'da da var yalnız ben AMD kullandığım için AMD'ye yoğunlaştım. Yüksek FPS'de cw olmasının nedeni kartın iyi FPS almak için kendini gerektiği gibi kullanmasıdır görürsün kullanım yüzdeleri sıcaklık.

Yeni konular

Geri
Yukarı