Çözüldü RX 6700XT çoklu monitör kullanamamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deneden

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.1.5 ay evvel sistem toplarken ekran kartını da Sinerji bilgisayardan RX 6700XT aldım. 1 hafta evvel de 2. monitörümü aldım. Onu alma sebebim de canlı olarak borsayı takip edebilmek.
Fakat 2. monitörü kullanmaya başladığımdan beri sürekli takılma ve donma hemen arkasından sürücünün çökmesi hatasını alıyorum.

WhatsApp Görsel 2023-04-24 saat 12.25.20.jpg

2. monitörde borsa sayfasını tam ekran yapıyorum ve bir daha işlem yapmıyorum, sürekli olarak ana monitörü kullanıyorum. Driver olarak hep en son sürümleri kullandım kullanıyorum.
İki monitörün de Hz eşitlemeyi denedim, driver kaldırıp yüklemeyi denedim, nette bulduğum en stabil çalıştığı söylenen 22.11.1 driver denedim ve hala çözemedim. Bu konuda bilgisi olan, çoklu monitör kullanan veya benzer ekran kartını kullanan varsa tavsiyelere fazlasıyla açığım. İlk defa AMD ekran kartı kullanıyorum. Bundan önceki sistemimde 3060 vardı ve 3 monitör(1 tanesi şu anki ana monitör, 1 tanesi 10 yıllık 720p, 1 tanesi de 1080 bir monitör) ile 0 takılma kullanıyordum.

Şu anki sistemim;

4X Kingston Fury Beast KF436C17BB/8 8 GB DDR4 3600 MHz CL17 RAM Fiyatı ve Özellikleri

Ana monitör(DP ile bağlı):

2. monitör(HDMI ile bağlı):

Çözüm
Anladım, kartın çıkış portlarını değiştirip denedimiz mi? Bu şekilde sonuç alanlar olmuş.
Sorun 2. Monitör değil de, sistemde stabilitesi olduğunu düşünüyorum, 2. Ve 4. Slotda 2 RAM ile bu sistemi çalıştırıp deneyin.

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Tavsiyenizi denedim ama herhangi bir değişiklik olmadı. Başlıkta da belirttiğim gibi sadece ana monitör aktif haldeyken herhangi bir sorun yaşamıyorum. Sadece görüntüyü uzat diyerek 2. monitörü de kullanmaya başlayınca donma ve takılma sorununu yaşıyorum. Ayrıca 2 monitörü de kullanırken donma sorununu iki monitörde de yaşıyorum.

Hocam portları değiştirdim (fark eder mi bilmiyorum ama portların 2. ve 4.'sü kullanılıyordu ben 1. ve 2.'ye taktım) ve driverı son sürüme yükselttim şuanda bir sıkıntı yaşamıyorum. İki ekranda da gayet akıcı. Yardımınız için teşekkür ederim.

Hocam portları değiştirdim (fark eder mi bilmiyorum ama portların 2. ve 4.'sü kullanılıyordu ben 1. ve 2.'ye taktım) ve driverı son sürüme yükselttim şu anda bir sıkıntı yaşamıyorum. İki ekranda da gayet akıcı. Yardımınız için teşekkür ederim.

Rica ederim, yabancı forumlarda görmüştüm bu çözümü, size aktarmak istedim, iyi günler.

Geri
Yukarı