RX 6750 XT satıp RTX 3060 almak mantıklı mı?

DDU ile silip 1-2 onceki surumleri deneyin sirayla. Illaki kararli bir surum bulursunuz. 3060 ile arasinda cok fazla performans farki var. Surucu ile ugrasmaya degecek kadar hem de.

DDU ile silip 1-2 onceki surumleri deneyin sirayla. Illaki kararli bir surum bulursunuz. 3060 ile arasinda cok fazla performans farki var. Surucu ile ugrasmaya degecek kadar hem de.
Aslında sanırım BIOS eskiymiş. DDU ile silip son sürüm olan 2014'ü yükledim. Ama çözüm olmadı. Garantiye götürmeyi deneyeceğim. Eğer garantiye götürmeme rağmen çözülmezse artık ne yaparım bilmiyorum.

9K ya 3060 Ti satılıyor. 6750XT den 3060 Ti a her türlü geçilir. Normalde 6700XT ve 3060 Ti denk kartlar, 6750XT de 6700XT nin %5 OC lu hali gibi düşünün yani aşağı yukarı 3060 Ti ve 6750XT de denk kartlar sayılır.

Şuan RX6800 kullanıyorum hiç bir sorun da yaşamıyorum fakat Nvidia yazılımsal olarak her zaman daha başarılı bir kart olmuştur. Bu arada DLSS ve RTX avantajlarını da unutmayın, FSR 2.0 diyenleri de bloklayın, FSR 2.0 ve DLSS denk teknolojiler değiller.

9K ya 3060 Ti satılıyor. 6750XT den 3060 Ti a her türlü geçilir. Normalde 6700XT ve 3060 Ti denk kartlar, 6750XT de 6700XT nin %5 OC lu hali gibi düşünün yani aşağı yukarı 3060 Ti ve 6750XT de denk kartlar sayılır.

Şuan RX6800 kullanıyorum hiç bir sorun da yaşamıyorum fakat Nvidia yazılımsal olarak her zaman daha başarılı bir kart olmuştur. Bu arada DLSS ve RTX avantajlarını da unutmayın, FSR 2.0 diyenleri de bloklayın, FSR 2.0 ve DLSS denk teknolojiler değiller.

Dediğiniz kart muhtemelen bu. Benim elimde ASUS ROG STRIX var. Bir kere ASUS'un 3060 Ti'ı ile bu 3060 Ti denk bile değillerdir. Yani bilmiyorum ne yapacağımı.

Üstelik 2023 yılında FSR 3.0 geliyor. DLSS 3.0 gibi sadece 4000 serisi gibi belirli bir seri üzerine de olmayacakmış.

Aslında sanırım BIOS eskiymiş. DDU ile silip son sürüm olan 2014'ü yükledim. Ama çözüm olmadı. Garantiye götürmeyi deneyeceğim. Eğer garantiye götürmeme rağmen çözülmezse artık ne yaparım bilmiyorum.

BIOS'da ziyade Adrenalin surucusunu kast etmistim. En son surumu degil de onceki surumleri deneyin mumkunse DDU ile silip.

Dediğiniz kart muhtemelen bu. Benim elimde ASUS ROG STRIX var. Bir kere ASUS'un 3060 Ti'ı ile bu 3060 Ti denk bile değillerdir. Yani bilmiyorum ne yapacağımı.

Üstelik 2023 yılında FSR 3.0 geliyor. DLSS 3.0 gibi sadece 4000 serisi gibi belirli bir seri üzerine de olmayacakmış.
Güzel kardeşim 8500 TL ye 3060 almaktan bahsediyorsun ben sana 500 TL fark ile 3060 Ti öneriyorum, markayı ne yapacan? içindeki çip 3060 Ti sonuçta. Ayrıca FSR 3.0 gelse ne olacak? senin kartında hem DLSS 2.0 hem de FSR 3.0 olacak. Az mantık...

Güzel kardeşim 8500 TL ye 3060 almaktan bahsediyorsun ben sana 500 TL fark ile 3060 Ti öneriyorum, markayı ne yapacan? içindeki çip 3060 Ti sonuçta. Ayrıca FSR 3.0 gelse ne olacak? senin kartında hem DLSS 2.0 hem de FSR 3.0 olacak. Az mantık...
Firma ürünün spot ürün olduğunu ve kendileri tarafından 1 yıl garantisinin olduğunu söylemiş. Bence bu paralarda riske atılıp alınacak bir kart değil. Bilindik bir marka ve düzgün soğutmaya sahip olsa belki alınabilirdi.

Firma ürünün spot ürün olduğunu ve kendileri tarafından 1 yıl garantisinin olduğunu söylemiş. Bence bu paralarda riske atılıp alınacak bir kart değil. Bilindik bir marka ve düzgün soğutmaya sahip olsa belki alınabilirdi.
Bende aynı şekilde düşünüyorum.

Merhaba, İtopya'dan birkaç gün önce RX 6750 XT ekran kartlı bir hazır sistem aldım. Bilgisayarı kullandığım süre boyunca sürekli WattMan hatası alıyorum. Ekran donuyor, kararıyor. Sürekli bunun olmasından bıktım artık. Garantisi var evet biliyorum fakat nedense şu an AMD ekran kartlarından soğudum.

Ben aralık ayında yani kampanya döneminde aldığım hazır sistemde RX 6750 XT vardı ve fiyatı 8.384, 42 TL'ydi. Şu an aynı kart aynı yerde 13.734, 47 TL olmuş. Bu fiyat artışı çok fazla bence. Zamanında 3060 Ti'lı bir sistem almak varken şimdi bu paraya en fazla 3060 alabiliyorum.

Sizce "ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT OC ARGB 12 GB GDDR6 192 bit ekran kartı'nın (8.384, 42 TL) para iadesini isteyip yerine "Gigabyte GeForce RTX 3060 eagle OC 12 GB GDDR6 192 bit LHR ekran kartı" (7.999, 00 TL) almak mantıklı mı? Ekran kartı için en fazla bütçem 8500 TL.

Bilgisayarı genel amaçlı işler ve oyun için kullanıyorum, video izlemek, yazı yazmak gibi genel amaçlar. Üstelik yazılım yapıyorum. Yazılım yaparken de bu hatayı çok aldım ve artık sinir bozucu hale geldi. Valorant, The Witcher 3, Cyberpunk 2077 gibi oyunlar oynuyorum. Valorant'ta ortalama 300-400 FPS falan alıyorum bu sistemle. RTX 3060 olana geçince ne kadar düşer? Değer mi?

Not: Bu yazıyı yazarken bile 2 kere donma, siyah ekran (WattMan) sorunları yaşadım.
Aldığım sistem: Efe uygaç-shelby

WattMan hatası için yeni konu açın belki sorun çok basit bir şey yüzündendir. Boşu boşuna daha düşük performanslı karta geçmeyin.

WattMan hatası için yeni konu açın belki sorun çok basit bir şey yüzündendir. Boşu boşuna daha düşük performanslı karta geçmeyin.
Açmıştım. Garantiye götürmemi önerdiler. Ki zaten yazılımsal açıdan kaynaklanabilecek neredeyse çoğu çözümü denedim. Driver sürümü düşürmek dışında tabii.

Geri
Yukarı