RX 6800 XT mi 3070 mi?

3070.

Sırf DLSS var diye saha güçsüz bir kart alınmaz. Üstte dediğim gibi, AMD'de böyle bir teknoloji geliştirecektir. Ayrıca DLSS kaç oyunda var? Çoğu oyunda daha düşük performans verecek.

Kafam o kadar karışık ki NVIDIA yıllardır bildiğimiz ve hakikaten teknoloji olarak çok gelişmiş bir üretici fakat 8 GB 16 GB ve FPS neredeyse 2 katı fark var bir yandan diyorum ki 2021 sistem topluyorsun RTX özelliği olmayacak mı sonra diyorum 2 katı FPS var değer mi ya yemin ederim kafayı yiyeceğim bu ikilem arasında kalmaktan :(

Ben 3070 kullanıyorum ve 8 GB VRAM farkını hissetmedim. Eğer 4K kullanmayacaksanız 8 GB hayli hayli yetiyor. Ama 6800 XT 3080 bile yer yer güçlü bir kart o yüzden sadece teknolojileri için 3070 alınmaz eğer aynı fiyataysa. Bir de eğer 15000 tllere falan alıyorsanız bunları dediğim gibi almayın hiç. Bekleyin stoğa girsin öyle alırsınız.

MSI Radeon RX 6800 XT GAMING X TRIO 16GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA şuna bakınresmen aklımı çeliyor aynı fiyat 3070 gaming x trio ama bu kart onun 2 katı performans olarak zaten aklımı bulandıran rtx dlss uyumu resmen ışın izleme açıkken 3070 10 fps filan fark atıyor tabi rtx 60 fps max alabileceğin için çoğu oyunda buda ölümcül bir 10 fps farkı demek 50 fps akıcı 60 fps arada çok fark var demek sayı olarak olmasada.

FPS değerleri olarak 6800XT çok ufak da olsa önde. Sıcaklık değerleri olarak RX 6800 XT çoğu oyunda 3070'den 5 derece kadar daha soğuk. RTX 3070 de RTX teknolojisi ve DLSS teknolojisi bulunuyor. Ve NVIDIA'nın driver olarak AMD'nin çok önünde olduğunu göz önünde bulundurursak RTX 3070'i tercih ederim şahsen. Tabii karar senin.

Sırf DLSS var diye saha güçsüz bir kart alınmaz. Üstte dediğim gibi, AMD'de böyle bir teknoloji geliştirecektir. Ayrıca DLSS kaç oyunda var? Çoğu oyunda daha düşük performans verecek.

Çoğu oyunda oyunda var ve geleceğin teknolojisi. Ben sen ve alan arkadaş bir kullanıcı. AMD'de şu an böyle bir teknoloji yok ve RTX'teki gibi bir şey yaparlarsa randıman alabileceğini sanmıyorum. FPS değerleri yukarıda. Sen şöyle mi düşünüyorsun. AMD saf güçte önde ama sen bir oyunda girdiğinde iki kartta elinde var. AMD'ye haksızlık olur 3070'te DLSS açmayayım mı diyorsun?

FPS değerleri olarak 6800XT çok ufak da olsa önde. Sıcaklık değerleri olarak RX 6800 XT çoğu oyunda 3070'den 5 derece kadar daha soğuk. RTX 3070 de RTX teknolojisi ve DLSS teknolojisi bulunuyor. Ve NVIDIA'nın driver olarak AMD'nin çok önünde olduğunu göz önünde bulundurursak RTX 3070'i tercih ederim şahsen. Tabii karar senin.
Çok ufak mı ? Emin ol 40 fps fark var bir çok oyunda ufak demek çok büyük haksızlık.

Arkadaşlar lütfen ama lütfen fanboyluk yapmadan gerçekten alınması gereken veya tavsiye edeceğiniz hangisi? Bana yardımcı olur musunuz?
Çünkü şu an RX 6800 XT RTX 3070'den ucuz. Sizce hangisi almalıyım?
Eğer dlss ve RTX ile çok uğraşmam dersen kessiblikle 6800 derim çünkü testlerde 3080'i bile geçiyor 6800XT 3070'den de ucuzsa yapıştır al bence:D.

Arkadaşlar lütfen ama lütfen fanboyluk yapmadan gerçekten alınması gereken veya tavsiye edeceğiniz hangisi? Bana yardımcı olur musunuz?
Çünkü şu an RX 6800 XT RTX 3070'den ucuz. Sizce hangisi almalıyım?
1619944711222.png
Bence şimdi alma biraz bekle derim ama sen bilirsin :D.

Çok ufak mı? Emin ol 40 FPS fark var birçok oyunda ufak demek çok büyük haksızlık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya dayanarak söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı