RX480 ile uyumlu en yeni nesil işlemci

HsynAydın

Centipat
RX480 ekran kartına sahibim. 2016'da topladım sistemi ve işlemcim özellikle CoD warzone’da yetersiz kalmaya başladı. Alacağım işlemciyi ileride ekran kartını da değiştirme durumunda (1070E yükselttiğini düşünürsek) kullanabilmek istiyorum. Darboğaz yapmayacak şekilde RX480 ile uyumlu alabileceğim yeni nesil işlemci tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ryzen 7 3700X alabilirsiniz. Nisan sonunda Intel yeni nesil işlemcileri tanıtacak. O zamana kadar bekleyin en iyisi. Ayrıca işlemciye bu kadar para ayırmak yetersiz. Rtx3000 serisini bekleyin.

Ryzen 7 3700X alabilirsiniz. Nisan sonunda Intel yeni nesil işlemcileri tanıtacak. O zamana kadar bekleyin en iyisi. Ayrıca işlemciye bu kadar para ayırmak yetersiz. Rtx3000 serisini bekleyin.
Bu işlemcilerle rx480 ve üzeri kartlar uyumlu mudur (1070-1080 gibi) İşlemci-ekran kartının uyumlu olup olmadığına bakabileceğim bir site vs var mı bildiğiniz.

Bu işlemcilerle rx480 ve üzeri kartlar uyumlu mudur (1070-1080 gibi) İşlemci-ekran kartının uyumlu olup olmadığına bakabileceğim bir site vs var mı bildiğiniz.
Hocam işlemcilerle ekran kartı arasında bir ilişki yok. Darboğaz olur mu olmaz mı onu sormanız gerekiyor. Ekran kartı uyumu anakartla olur ki çok eski bir anakart değilse uyacaktır.

Hocam işlemcilerle ekran kartı arasında bir ilişki yok. Darboğaz olur mu olmaz mı onu sormanız gerekiyor. Ekran kartı uyumu anakartla olur ki çok eski bir anakart değilse uyacaktır.
Anladım. İnternetten baktım ryzen 7 3700x ile darboğaz olacağı söyleniyor. Darboğaz durumu oyun oynarken problem olur mu ?
Kusura bakmayın çok soru sordum bilgim az çünkü bu konularda.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı