RX550 BF5 FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

SemyH

Hectopat
Herkese merhaba, BF5 oynamak istediğim zaman aşırı drop yiyorum video linkini aşağıya atacağım.
Link

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim.
-Anakart MSI A320M-A Pro AMD A320 3200MHz DDR4.
-İşlemci AMD Ryzen 5 1600 AF 3.6GHz 16MB.
-Ekran kartı ASUS RX550 AREZ Phoenix 2 GB GDDR5 128bit.
-RAM Team T-Force Vulcan Z red 8 GB 2666 MHz DDR4.
-Güç kaynağı High Power 500W 80+

Hocam sadece bu oyunda mı oluyor? DDU ile GPU sürücünü kaldır tekrar yükle RTX 2060 ile bende aynı sorunu yaşıyordum %95-100 kullanımdan bir anda %50'ye düşüyordu bu da büyük bir FPS drop yaşatıyordu, 8 GB RAM bu oyun için hiç yeterli değil hele ki tek kanal ise. Şimdi fark ettim normalde 1200 Mhz değerinde çalışması lazım fakat sende 1070 Mhz'de takılıyor GPU.

Evet RAM'ın 8 GB tek kanal olması FPS'i kısıtlar ancak video da ki gibi ekran kartı kullanımı %90' dan %0'a düşürmez. Ben depolama biriminden kaynaklandığını düşünmüştüm ama sorun donanımsal değil, yazılımsal gibi duruyor. Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurarak deneyin.

Hocam sadece bu oyunda mı oluyor? DDU ile GPU sürücünü kaldır tekrar yükle RTX 2060 ile bende aynı sorunu yaşıyordum %95-100 kullanımdan bir anda %50'ye düşüyordu bu da büyük bir FPS düşmesi yaşatıyordu, 8 GB RAM bu oyun için hiç yeterli değil hele ki tek kanal ise. Şimdi fark ettim normalde 1200 MHz değerinde çalışması lazım fakat sende 1070 MHz'de takılıyor GPU.

RX 550 stock 1070 MHz değil mi zaten eğer yükseltirsem OC işlemine giriyor AMD panelinde.
Evet RAM'ın 8 GB tek kanal olması FPS'i kısıtlar ancak video da ki gibi ekran kartı kullanımı %90'dan %0'a düşürmez. Ben depolama biriminden kaynaklandığını düşünmüştüm ama sorun donanımsal değil, yazılımsal gibi duruyor. Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurarak deneyin.

Şu an bunu deniyorum bu okey çıkarsa DDU ile kaldırıp deneyeceğim.
İşin komik tarafı BF1 de böyle bir sorun yaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Geri
Yukarı