Çözüldü RX 570 BF5 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

yusufs10

Hectopat
Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle sistemimi söyleyeyim: i7 6700, Sapphire RX570 8 GB, 8 GB RAM. Yeni BF5 aldım ama oyun sanki bana kasıyor gibi geldi. Sonra dedim çözünürlüğü değiştireyim ama çözünürlüğü değiştirince FPS daha düşük olmaya başladı. Öncelikle bu normal mi? Tam tersi olması gerekmez mi? 1080p Low ayarlarda 45-80 FPS arası alıyorum, çatışma anlarında 30-45 arası düşüyor. Böyle olunca oyun oynanmaz hale geliyor. Daha yüksek FPS almam gerekmez mi? Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sanki böyle bilgisayar tıkanmış gibi, FPS sabitlenmiş gibi geliyor bazen.

Çözüm
Ayrıtten sizi bulmuşken sorayım izninizle :) nelere bakarak RAM almalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakartınızda takılı olan RAM'in CPUID SPD bilgilerine bakılarak cas latency gecikme parametresine uygun bir şekilde aynı şartları sağlayan ikinci bir bellek takviyesi sorununuzun büyük bir kısmını halledecektir.
Sırf ucuz diye o ekran kartını o işlemciye takmak bana göre o güzel işlemciye küfür gibi bi'şey. Ben sorunun biraz darboğazda olduğunu düşünüyorum.
Sırf ucuz diye o ekran kartını o işlemciye takmak bana göre o güzel işlemciye küfür gibi bi'şey. Ben sorunun biraz darboğazda olduğunu düşünüyorum.
Sizin kadar iyi anlamıyorum bilgisayardan ancak gömdüğün kadar kötü olduğunu düşünmüyorum kartın.

Sizin kadar iyi anlamıyorum bilgisayardan ancak gömdüğün kadar kötü olduğunu düşünmüyorum kartın.
Şaşırtıcı, işlemci kullanımı %90 civarlarına dayansa bile darboğaz yapmaması gerekiyor. Ekran kartı ise high ayalarda 60 FPS üzerini rahatlıkla verebilir. MSI Afterburner ile oyun içi değerlerini atar mısın?
Ben kart kötü demiyorum hatta bende RX 570 kullanıyorum ama sadece o işlemci o ekran kartına olmaz diyorum darboğaz olabilir diyorum.
Hmm şimdi anladım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    929,5 KB · Görüntüleme: 57
GPU kullanımın bayağı düşük, işlemci kullanımını göstermesi için MSI Afterburner üzerinden işaretlememişsin ayrıca. Yine de darboğaza düştüğü görünüyor. Arka planda açık ne varsa kapat, işlemci sıcaklığını kontrol et.

Benim önceki işlemcim gayette rahat besler o kartı 4 yıl GTX 1070'de kullandım darboğazına şahit olmadım. Sorununuza gelirsek tek modül RAM kullanıyorsunuz muhtemel ondan sınırlıyor çünkü BF5 bende 8 GB RAM'i kendi kullanıyor zaten sistemin kullandığınıda sayarsak ortalama 2 GB falan 10GB RAM kullanıyor oyun+sistem sizdeki 8 GB yüzünden de dokuları kısınca ekran kartı darboğaz oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada da gösteriyor zaten GTX 1080 Ti olduğu için kartı bayağı bir tutuyor resmen fark 30FPS'lere kadar çıkıyor hem RAM yetmezliği hem de Dual kanal olmaması.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı