Çözüldü RX 570 BF5 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

yusufs10

Hectopat
Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle sistemimi söyleyeyim: i7 6700, Sapphire RX570 8 GB, 8 GB RAM. Yeni BF5 aldım ama oyun sanki bana kasıyor gibi geldi. Sonra dedim çözünürlüğü değiştireyim ama çözünürlüğü değiştirince FPS daha düşük olmaya başladı. Öncelikle bu normal mi? Tam tersi olması gerekmez mi? 1080p Low ayarlarda 45-80 FPS arası alıyorum, çatışma anlarında 30-45 arası düşüyor. Böyle olunca oyun oynanmaz hale geliyor. Daha yüksek FPS almam gerekmez mi? Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sanki böyle bilgisayar tıkanmış gibi, FPS sabitlenmiş gibi geliyor bazen.

Çözüm
Ayrıtten sizi bulmuşken sorayım izninizle :) nelere bakarak RAM almalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakartınızda takılı olan RAM'in CPUID SPD bilgilerine bakılarak cas latency gecikme parametresine uygun bir şekilde aynı şartları sağlayan ikinci bir bellek takviyesi sorununuzun büyük bir kısmını halledecektir.
Son durum bu arkadaşlar yani RAM mi almam gerekiyor?

Hocam o işlemci sıcaklığı ne üstünde fan yok mu onun :) 4 yıl kullandım ben 65 olduğunu bile görmedim o işlemcinin ki defalarca render aldım şu an işlemci kendini tutuyor thermal Toothing'e giriyor bir temizlik yapın macun yenilemesi falan yapın. MSI Afterburner'dan CPU clock sekmesini de açıp bir fotoğraf atar mısınız?

Son düzenleme:
Şu an çalışıyorum bugün de nöbetim varmış, yeni öğrendim, eve geçince istediğiniz şeyleri atacağım. İşlemci niye o kadar ısınıyor bilmiyorum ama bilgisayarda şöyle saçma sapan bir şey var bilgisayar yatay şekilde durmayınca aşırı kasıyor. Hiçbir şey yaptırmıyor acaba işlemcide ciddi bir sıkıntı mı var diye düşünmeye başladım bu dediğinizden sonra.😰

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an çalışıyorum bugün de nöbetim varmış yeni öğrendim eve geçince istediğiniz şeyleri atacağım. İşlemci niye o kadar ısınıyor bilmiyorum ama bilgisayarda şöyle saçma sapan bir şey var bilgisayar yatay şekilde durmayınca aşırı kasıyor hiçbir şey yaptırmıyor acaba işlemcide ciddi bir sıkıntı mı var diye düşünmeye başladım bu dediğinizden sonra.😰

Hocam işlemcide stok soğutucu kullanıyorsanız muhtemel soğutucuda da arıza olabilir macunda eskimiş olabilir çünkü i7 6700 oldukca serin çalışan bir işlemci bence bir ufak bakım yapın imkan varsa kule soğutucu alın derim her zaman lazım.

Selamlar tekrardan anca şimdi müsait olabildim istediklerinizi yapmak için oyuna girdim ancak son durum bu sefer görüntü gitti ve gelmiyor ne yapmam gerekiyor ?
Ayarları böyle yapınca görüntü geldi.Ayarlarla oynadığım an ekran kararıyor.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    57,4 KB · Görüntüleme: 44
  • 2.png
    2.png
    676,7 KB · Görüntüleme: 43
  • 321.png
    321.png
    629 KB · Görüntüleme: 25
i7-6700'ün RX 570'e darboğaz yapması imkansız, hatta BF5'te RTX 2060'a kadar rahatlıkla besleme yapabilecek potansiyelde bir CPU'dur kendisi. En azından kendi sistemimden örnek verecek olursam; RX 580 dengi 1060 6G + i5 7500 ikilisiyle BF5'i 1080p ultra ayarlarda ortalama 65-70 FPS, orta-düşük karışık 85-100 FPS ile darboğazsız full verimlilikte BF5 çalıştırabiliyorum. Oyunun grafik ayarlarında DX11 ve future frame rendering modunu aktif hale getirip bir daha deneyebilir misiniz? Eğer ki değerler yine düşük çıkarsa sisteme güncel sürücülerle temiz bir kurulum yaparak test yapmanızı öneririm, sorun olmaması gerekiyor normalde.

Ek olarak; UI Upscaling'i autoya alıp GPU Memory Restriction ayarını kapattıktan sonra grafikleri elle high'a çeker misiniz? Alternatif olarak bir de böyle deneyin.

Son düzenleme:
Selamlar tekrardan anca şimdi müsait olabildim istediklerinizi yapmak için oyuna girdim ancak son durum bu sefer görüntü gitti ve gelmiyor ne yapmam gerekiyor?
Ayarları böyle yapınca görüntü geldi. Ayarlarla oynadığım an ekran kararıyor.

Hocam CPU clock u aktif edip tekrar oyun esnasında bir caps alabilir misiniz tam dediğim yerin fotosunu atıyorum.
1597961052593.png

Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle sistemimi söyleyeyim: i7 6700, Sapphire RX570 8 GB, 8 GB RAM. Yeni BF5 aldım ama oyun sanki bana kasıyor gibi geldi. Sonra dedim çözünürlüğü değiştireyim ama çözünürlüğü değiştirince FPS daha düşük olmaya başladı. Öncelikle bu normal mi? Tam tersi olması gerekmez mi? 1080P Low ayarlarda 45-80 FPS arası alıyorum, çatışma anlarında 30-45 arası düşüyor. Böyle olunca oyun oynanmaz hale geliyor. Daha yüksek FPS almam gerekmez mi? Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sanki böyle bilgisayar tıkanmış gibi, FPS sabitlenmiş gibi geliyor bazen.

Gayet normal çatışmada daha düşük FPS almanız normal zaten BF5 ağır bir oyun bir de RX 570'den de fazla bir şey beklememek lazım artık 1 2 yıla unutulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı