RX560 ekran kartım darboğaz mı yapıyor?

Nicksiz ayva

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba aşağı bıraktığım fotoğraftaki gibi arkada bir oyun çalışırken değelerim böyle işlemcim biraz fazla ses yapıyor gibi [stok soğutucu]
Eski ekran kartım RX560 boşta 35 40 drecelerde geziniyordu şimdiki ekran kartımda boşta 50 48 derecelerde.

1691436662143.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Erkan kartının tamamının kullanılması gayet doğaldır, işlemcinin tamamının kullanılması ise darboğaza işarettir. Ayrıca oyun oynarken görev yöneticisinden değerlere bakmak sağlıklı değil pek, MSI Afterburner daha sağlıklı olur.

Darboğaz yok bu fotoğrafta. MSI Afterburner kullanarak bir video atarsan daha sağlıklı olabilir tabii. CPU sıcaklık değerlerin ne ayrıca?

Hocam oyundayken 55 60 görüyor.

Erkan kartının tamamının kullanılması gayet doğaldır, işlemcinin tamamının kullanılması ise darboğaza işarettir. Ayrıca oyun oynarken Görev Yöneticisi'nden değerlere bakmak sağlıklı değil pek, MSI Afterburner daha sağlıklı olur.

Onu denedim fakat ne yaptıysam yapamadım sadece GPU sıcaklığı gözüküyordu o programda.

Değerlerin normal. Ek olarak RivaTuner de indirip gösterge ekranını düzenlemen lazım.

Hocam işlemci değerleri alttaki resimde ekran kartı kullanımı yüzde 80 86 civarlarında sıcaklık iste 75 73 derece.

Konu başlığı bu arada yanlış olmuş cevabımdan dolayı ekran kartım GTX1660 Super.

Dosya Ekleri

• 1691438746864.png
    1691438746864.png
    595,7 KB · Görüntüleme: 8
Hocam işlemci değerleri alttaki resimde ekran kartı kullanımı yüzde 80 86 civarlarında sıcaklık iste 75 73 derece.

Konu başlığı bu arada yanlış olmuş cevabımdan dolayı ekran kartım GTX1660 Super.
Pek anlamadım ne dediğini, sürekli olarak %86 ise küçük bir darboğaz var ama çok da önemli değil, zararı yok. 73 derecenin de zararı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı