RX570 79 derecede sorun olur mu?

Hellblazer Aku

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Whiterun
Daha fazla  
Hiçbir oyunda 74'ü geçmiyordu ama Ac Syndicate'de 78-79 arası kartım MSI Armor modeli bildiğim kadarıyla Armor serisi yüksek derece sıcaklıklara dayanıklı ama yine de merak ediyorum ilk defa bu derecede oynadığım için sorun yaşar mıyım?

Dosya Ekleri

• Acs.png
    Acs.png
    715,6 KB · Görüntüleme: 34
AMD tarafı 110 dereceye kadar kullanabilirlik gösteriyor. 90 dereceye kadar sorun yok. Ama 70 sonrası beni cidden çok rahatsız ediyor :)

Hiçbir oyunda 74'ü geçmiyordu ama Ac Syndicate'de 78-79 arası kartım MSI Armor modeli bildiğim kadarıyla Armor serisi yüksek derece sıcaklıklara dayanıklı ama yine de merak ediyorum ilk defa bu derecede oynadığım için sorun yaşar mıyım?
Hangi sürücüyü kullanıyorsunuz acaba?

Aynı ekran kartını kullanıyoruz ve bir sorun teşkil etmiyor. Furmark testlerinde 10 dakikada 86 derecede kaldı. Kasanız nedir?

Değerler normal. 70 dereceyi geçince bende de bir kuşku oluyor ama bu normal bir şey 😌
Aynı ekran kartını kullanıyoruz ve bir sorun teşkil etmiyor. Furmark testlerinde 10 dakikada 86 derecede kaldı. Kasanız nedir?
Konu dışı fakat imzalarımızın bu kadar benzemesi peki?

Açıkçası sıcaklık anlamında Armor sorunlu bir model. 75 derece sonrası bana göre normalin üstünde bir sıcaklık geliyor. Kart frekans kısmıyor veya oyun içi takılmalara sebebiyet vermiyorsa kullanabilirsin. Ancak 80 derece sonrası için Undervolt tavsiye ediyorum.

Hangi sürücüyü kullanıyorsunuz acaba?
En son.
Spectra Mid Atx
Açıkçası sıcaklık anlamında Armor sorunlu bir model. 75 derece sonrası bana göre normalin üstünde bir sıcaklık geliyor. Kart frekans kısmıyor veya oyun içi takılmalara sebebiyet vermiyorsa kullanabilirsin. Ancak 80 derece sonrası için Undervolt tavsiye ediyorum.
Kasada hava sirkülasyonu olsa daha düşük alabilirim sanırım ama üstte 1 arkada 1 fanım var ikiside içeri üflüyor ve 2. fanı taktığımdan beri ekran kartı 2. fanı hiç açmıyor gerek mi duymuyor acaba.

Asus'un Rog Strix modeli var bende de. The Witcher 3 oyununda en yüksek ayarlarda 77 dereceye kadar çıkıyor. Onun dışında fazla ısınmıyor. Bu soru ilk defa dün benim de aklıma geldi. Konuyu takipteyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı