RX5700 oyunlarda siyah ekran sorunu

Egemen Giray

Hectopat
Beyler olabilecek her şeyi denedim her şey güncel kablolarda bir sıkıntı yok ama oyunlara girerken veya oyunların ortasında siyah ekran oluyor ama PC açık Alt+Tab yapınca PC açık sorun yok yani bazen oluyor bazen olmuyor. Aynısı olan ve çözen varsa yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum aynı sorunu yaşıyorum.
Defalarca foruma konu açtım ama cevap bile gelmedi.
MSI RX5700 XT Gaming X modeli var.
Oyunlarda ısı olarak 70'i geçmiyor.
Çift ekran kullanıyorum. 2 ekran birden donuyor ve siyah oluyor sonra görüntü gelmiyor sinyal yok diyor. PC açık ama. Mecbur res atıyorum. Galiba ekran kartı fanlarını durduruyor ve ısınma yapıyor. Kendini korumaya alıyor.
Ufak bir ihtimal da olsa BIOS ayarlarından GPU ısısı ayarı mı var bimliyorum. Bakmadım hiç.
Hani işlemcinin çıkabileceği en son ısıyı seçiyorsunda o ısıya geldimi PC kendini kapatıyor ya. O tarz bir şey mi var anlamadım. Adı da aklıma gelmiyor şimdi.

Aynı sorun bende de vardır DisplayPort mu yoksa hdım takılı.

HDMI.
Dostum aynı sorunu yaşıyorum.
Defalarca foruma konu açtım ama cevap bile gelmedi.
MSI RX5700 XT Gaming X modeli var.
Oyunlarda ısı olarak 70'i geçmiyor.
Çift ekran kullanıyorum. 2 ekran birden donuyor ve siyah oluyor sonra görüntü gelmiyor sinyal yok diyor. PC açık ama. Mecbur res atıyorum. Galiba ekran kartı fanlarını durduruyor ve ısınma yapıyor. Kendini korumaya alıyor.
Ufak bir ihtimal da olsa BIOS ayarlarından GPU ısısı ayarı mı var bimliyorum. Bakmadım hiç.
Hani işlemcinin çıkabileceği en son ısıyı seçiyorsunda o ısıya geldimi PC kendini kapatıyor ya. O tarz bir şey mi var anlamadım. Adı da aklıma gelmiyor şimdi.

Benim res atmama gerek yok siyah ekran oluyor sadece alt Tab atıp oyunu kapatmam gerekiyor. Yani 200 TL daha verip RTX 2060 alsaydım keşke.

Uğraşmanıza değmez üzüldüm. Satın 5700 gibi sorunlu kartları. Alın 2060 veya süper modeli keyfinize bakın. Veya 2070 RTX.

5700'lerin sorunlu olduğu konusunda kararsızım açıkcası ben yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Ya da benim BIOS'umda bir sıkıntı olabilir ayar kısmında.
5700 kullanıp memnun kalan çok kişi var ve 5700'ün performans anlamında 2070 yanından bile geçmiyor. Rakibi 2070S. Bir de ben çift monitör kullanıyorum çakışma da yapıyor olabilir. Tam emin değilim. Temiz Windows ve Driver kurduktan sonra göreceğiz.

Yukarıda söylemek istediğim 2070S ile 5700 XT performans anlamında eşit değiller.
Kıyaslama ve testlere bakın 2070S FPS anlamında ve performans anlamında 5700 XT'nin bir tık altında.
Ama driver sorunları var

Geri
Yukarı