RX5700 oyunlarda siyah ekran sorunu

Egemen Giray

Hectopat
Beyler olabilecek her şeyi denedim her şey güncel kablolarda bir sıkıntı yok ama oyunlara girerken veya oyunların ortasında siyah ekran oluyor ama PC açık Alt+Tab yapınca PC açık sorun yok yani bazen oluyor bazen olmuyor. Aynısı olan ve çözen varsa yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercih sizin hocam. Yalnız bulmuş olduğunuz RX 5700 XT ekran kartının modeli de önemli. Isınma ve kronik bir problemi bulunmayan modeli tercih edin derim. Bu dediğim şey NVIDIA tarafında da geçerli. 3-5 kuruş ucuz diye tercih ettiğim XFX RX 590 resmen alev topu gibi ısınıyor.

Şöyle link bırakayım.
Sıkıntıları zaten var soğutma anlamında ama yenilendiler diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin.

Şöyle link bırakayım.
Hocam Asus Tuf serisinde ısınma sorunu olduğunu duymuştum ama araştırın isterseniz. Ayrıca ben olsam 4000 TL bütçe ile Nvidia kart tercih ederdim. Artık bu siyah ekran hataları, wattman hataları ve alev topuna dönüşen karttan bıkmış durumdayım. Siyah ekran hatası almamak için Mhz düşür, ısınmasını biraz önlemek için undervolt ve uçak sesi gibi fan ayarı yap ben bu durumlardan bıktığım için şahsen Nvidia tercih ederdim. Ama yine diyorum tercih meselesi ve hiçbir markayı savunmuyorum sadece şahsi görüşümdür.

Hocam ASUS TUF serisinde ısınma sorunu olduğunu duymuştum ama araştırın isterseniz. Ayrıca ben olsam 4000 TL bütçe ile NVIDIA kart tercih ederdim. Artık bu siyah ekran hataları, WattMan hataları ve alev topuna dönüşen karttan bıkmış durumdayım. Siyah ekran hatası almamak için MHz düşür, ısınmasını biraz önlemek için undervolt ve uçak sesi gibi fan ayarı yap ben bu durumlardan bıktığım için şahsen NVIDIA tercih ederdim. Ama yine diyorum tercih meselesi ve hiçbir markayı savunmuyorum sadece şahsi görüşümdür.

Ben 6600 TL'ye o ekran kartlı ve R5 3600 işlemcili bir bilgisayar topladım zaten. Tek olarak fiyat bakmak yanlış oluyor biraz toplu sistem bulmasam zaten 4000 TL ile NVIDIA alırdım kesinlikle.

Geri
Yukarı